ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با انجام طرح نايب الشهدا؛ 350 هزار زيارت اربعين به نيابت از 160 هزار شهيد انجام شد


مسؤول كارگروه شاهد كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين با بيان اينكه در طرح نايب الشهيد، 350 هزار زيارت اربعين به نيابت از شهداي ايران، حشدالشعبي و مدافعين حرم انجام شد، از استقبال زائران حسيني از اين طرح خبر داد.

حسين عامريان مسؤول كارگروه شاهد كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين در ديدار با حجج اسلام نجفي روحاني مسؤول بعثه عراق، احمدي و اباذري مسؤولان كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در ايران و عراق و حسيني مسؤول مؤسسه نجف اشرف، در دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلا از نحوه اجراي طرح نايب الشهيد در پياده روي اربعين گزارشي ارائه داد.

وي با بيان اينكه طرح نايب الشهيد از سوي كارگروه شاهد كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين و با شعار امسال در پياده روي اربعين من نايب الشهيد هستم، اجرا شد، افزود: در اين طرح، هر زائر به نيابت از يك شهيد به پياده روي اربعين و زيارت اباعبدالله الحسين‌(ع) مشرف شد.

مسؤول كارگروه شاهد كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين خاطرنشان كرد: زائران اربعين در پياده‌روي امسال هر كدام نايب يك شهيد شدند و به نيابت از شهيد، در طول مسير همراه با شهيد بوده و زندگينامه و سيره شهيد مورد نظر را مطالعه كردند.

مديرعامل كانون همبستگي فرزندان شاهد هدف از اجراي طرح نايب الشهيد را ترويج فرهنگ ايثار و شهادت عنوان و ابراز كرد: شهدا خود را فداي كاروان زينبي كردند تا نايبان آنها بتوانند اين مسير را زينب‌گونه طي كرده و به كربلا برسند.

وي با اشاره به تبليغات مجازي و رسانه اي كه در ايران درباره اين طرح صورت گرفت و با استقبال مردم نيز همراه شد، گفت: براساس اين طرح 350 هزار كارت داراي عكس و مشخصات شهيد به همراه آداب زيارت آماده شده بود كه در اختيار زائران قرار گرفت.

عامريان اظهار داشت: در طرح نايب الشهيد، 350 هزار زيارت اربعين به نيابت از 160 هزار شهيد ايراني، مدافع حرم و حشدالشعبي انجام شد كه مورد استقبال زائران ايراني و عراقي قرار گرفت.

وي با اشاره به اينكه طرح نايب الشهيد بدون كمك مادي از هيچ ارگان و نهادي و به صورت كاملا مردمي به سرانجام رسيد، گفت: تمام زائراني كه در اين طرح شركت كردند، توجيه شدند تا زيارت را به نيابت از شهدا انجام دهند.

در ادامه اين ديدار، حجت الاسلام والمسلمين سيدحميد حسيني مسؤول مؤسسه نجف اشرف اجراي طرح نايب الشهيد را يك فكر ناب و سبب ترويج فرهنگ ايثار و شهادت دانست كه بايد درباره آن فرهنگ سازي شود.

وي ساخت يك برنامه مستند تلويزيوني از طرح نايب الشهيد را ضروري خواند و خواستار آموزش گروهي از جوانان عراقي براي انجام چنين طرحي ويژه شهداي عراق شامل مجاهدين عراقي، حشدالشعبي، ارتش و شرطه اتحاديه شد.

مسؤول مؤسسه نجف اشراف با بيان اينكه طرح نايب الشهيد سبب تكريم مقام شهيد و شهادت مي شود، خاطرنشان كرد: مردم عراق بايد بدانند كه اين كار توسط ايراني ها به انجام رسيده است چراكه اگر اين موضوع را بدانند سبب ايجاد محبت بيشتر بين دو ملت مي شود.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق كه مسؤوليت كميته فرهنگي اربعين را نيز برعهده دارد، مخاطب شناسي و برنامه ريزي دقيق را شرط اجراي موفقيت آميز طرح در سالهاي آينده دانست.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: كارگروه شاهد كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين -حسين عامريان -طرح نايب الشهدا

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات