ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


یک میلیون و 400 هزاز زائر اربعین حسینی به کشور بازگشتند


جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: یک میلیون و 400 هزار زائر اربعین حسینی تا شامگاه دوشنبه از طریق سه گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چذابه به کشور بازگشتند.

سردار سرتیپ اسکندر مومنی در گفت وگوی خبری در گذرگاه مرزی مهران با علام این مطلب افزود: این تعداد زائر بیش از 70 درصد افراد مشرف شده به کربلای معلی هستند و انتظار می رود تا 2 روز آینده با بازگشت کامل زائران، تردد در پایانه های مرزی به روال عادی باز گردد.

وی افزود: بخش عمده ای از زائران بازگشته از عتبات عالیات از طریق مرز بین المللی مهران در استان ایلام وارد کشور می شوند.

به گفته وی، به دستور رئیس ستاد نیروهای مسلح ظرفیت لجستیکی (اتوبوس) یگان های ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی برای انتقال زائران به مرکز کشور بسیج شده و در گذرگاه مهران بیش از یک هزار و 200 دستگاه اتوبوس مستقر است.

سردار مومنی افزود: بیش از 50 درصد زائران خروجی از مرز مهران با خودروهای شخصی که در پارکینگ های حاشیه گذرگاه شهر مهران پارک شده به این مرز مراجعه کرده اند که اکنون نیز با همین خودروها عازم شهرهایشان هستند و این کمک بزرگی در انجام فرآیند انتقال است.

هم اکنون به منظور سهولت در تردد زائران به مرکز کشور جاده مهران به ایلام از سمت گذرگاه مرزی یک طرفه شده و مسیر ایلام - ملکشاهی - مهران به عنوان مسیر جایگزین برای رسیدن به مهران پیش بینی شده است.

همچنین با توجه به موج بازگشت زائران از کربلای معلی و تردد زیاد خودروها در مسیر ایلام - شباب - حمیل در کرمانشاه این مسیر نیز یک طرفه شده و فقط تردد از سمت ایلام آزاد است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی افزود: برای سال آینده  حداقل باید 2 گذرگاه مرزی به شمار پایانه های کنونی اضافه شود تا جوابگوی خیل عظیم عزاداران حسینی برای سفر به عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین باشد.

وی با اشاره به اینکه در مدت کمتر از 10 سال اربعین حسینی به فصل گرم سال منتقل می شود، گفت: همه مردم ایران مشتاق حضور در این راهپیمایی هستند و همه ساله بر تعداد زائران افزوده می شود.

جانشین فرمانده ناجا اظهار کرد: پاسخ به این استقبال نیازمند توسعه زیرساخت های حمل ونقل زمینی، هوایی و ریلی منتهی به گذرگاه های مرزی از جمله مهران است تا بتوان میزان پیاده روی زائران در داخل کشور را به کمتر از یک هزار متر رساند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سردار سرتیپ اسکندر مومنی -اربعین-جانشین فرمانده نیروی انتظامی-مرز بین المللی مهران

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات