ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين آقا تهراني مطرح كرد؛ ضرورت حضور زنان در مراسم اربعين حسيني


استاد اخلاق حوزه با بيان اينكه زنان در دفاع از حق و حقيقت نقش بسيار مؤثري دارند، در پاسخ به مخالفان حضور بانوان در مراسم اربعين حسيني (ع)، حوادث پس از عاشورا را يادآور شد.

حجت الاسلام والمسلمين مرتضي آقا تهراني در مراسم عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) ويژه خواهران درکربلای معلا به انتقادات مخالفان حضور بانوان در مراسم اربعين حسيني (ع) واکنش نشان داد.

وي دراین مراسم كه شب گذشته(دوشنبه شب) از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در موكب امام رضا (ع) برگزار شد با بيان اينكه در كامل الزيارات آمده است كه امام صادق (ع) از زنان براي شركت در مراسم زيارت اربعين دعوت كرده اند، گفت: برخي مي گويند حضور خانم ها در مراسم اربعين سبب گناه مي شود، در حالي كه خانم ها مي توانند رعايت كنند تا گناهي اتفاق نيفتد.

استاد اخلاق حوزه تصريح كرد: خانم ها مي توانند در مراسم زيارت اربعين حضرت سيدالشهدا (ع) شركت كنند اما وقتي حرم و اطراف حرم شلوغ است، به ميان جمعيت نروند و طبق آداب زيارت عمل كنند.

وي با بيان اينكه بعد از امام حسين (ع)، خانم ها بال و پر امام سجاد (ع) بودند، اظهار داشت: اگر حضرت زينب (س) و حضرت ام كلثوم (س) نبودند كربلا در كربلا مي ماند؛ حضرت ام كلثوم (س) در بازار كوفه و شام خطبه خواندند.

حجت الاسلام والمسلمين آقا تهراني بر دفاع و ايستادگي خانم ها در راه حق و حقيقت تأكيد كرد و افزود: خانم ها همانگونه كه در دوران انقلاب نقش بسيار مهمي داشتند، اكنون نيز در دفاع از معارف اهل بيت (ع) نقش دارند.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین ، با اشاره به تبليغات سوء غرب عليه زنان مسلمان، بر رعايت حجاب تأكيد كرد و افزود: حجاب مانع زيارت نيست، بلكه راهي است براي اينكه امام (ع) هم به ما نظر كنند.

استاد اخلاق حوزه با بيان اينكه كرم امام حسين (ع) به نهايت وصل است، گفت: اگر تمام اين ميليونها زائر از درياي كرم امام حسين (ع) بردارند تمام نمي شود چراكه به بي نهايت وصل است.

وي با اشاره به تأثير فضاي مجازي در ترویج فحشا، ابراز كرد: شيطان برای گسترش فحشا و ترويج مسائل جنسي از طريق ماهواره و فضاي مجازي براي نفوذ در خودي ها اقدام مي كند و اگر نفوذ كرد، انسان به سرعت زمين مي خورد.

وي خواهران را به رعايت حجاب و عفاف و ترويج امر به معروف و نهي از منكر دعوت كرد و گفت: وظيفه شما بانوان اين است كه براي دوری از فساد، ارتباط خود را با اباعبدالله الحسين (ع) تحكيم بخشید.

پس از سخنراني حجت الاسلام والمسلمين آقا تهراني، حاج مهدي سماواتي از مداحان اهل بيت (ع) به مديحه سرايي و روضه خواني در مصيبت و عزاي امام حسين (ع) پرداخت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مرتضي آقا تهراني -مراسم کمیته فرهنگی اربعین-موکب امام رضا

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات