ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس سازمان حج وزیارت توصیه کرد: زائران ایرانی برگشت خود به کشور را مدیریت کنند


«سعید اوحدی» با اشاره به امکانات فراهم شده در مرزها برای زائرین اربعین به آنها توصیه کرد که برگشت خود به کشور را مدیریت کنند.

«سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بازگشت زائران حسيني چند روزيست شروع شده است ، از زائران اربعین خواست که بازگشت خود به کشور ازمرزهای زمینی مهران، چذابه و شلمچه را مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه در قرارگاه ها و موکب ها خدمات خوبی به زائران ارائه می شود، از تلاش همه دستگاه های خدمت رسان درمرزها قدردانی کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا روح مردمی مراسم پیاده روی اربعین حفظ شود.

رئیس سازمان حج و زیارت و صدور دو میلیون روادید برای زائران ایرانی اربعین توسط ۱۶ دفتر کنسولگری عراق را اقدامی بزرگ، ستودنی و یک رکورد در میان کنسولگری های کشورها در ایران توصیف کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائراربعین در سامانه سماح ثبت نام و روادید خود را دریافت کردند، اضافه کرد: حدود ۷۰۰ هزار نفر از زائران اربعین خارج ازسماح بودند که اطلاعاتی از آنها نداریم.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بر اساس آمار سامانه سماح روزهای دوم، پنجم و دهم آذرماه ماه امسال ، بالاترین حجم زائران ورودی به کشور را خواهیم داشت، گفت: مشخص است که در این سه روز از هر مرز چه تعداد زائر وارد کشور می شود و این اطلاعات تنها مربوط به زائرانی است که در سماح ثبت نام کرده اند.

همزمان جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: تاکنون نزدیک به 70 درصد از زائران حسینی به میهن بازگشتند.

سردار محسن فتحي زاده در حاشيه بازديد از مرز چزابه گفت: بازگشت زائران حسيني تا فردا (سه شنبه) به اوج خود مي رسد، البته برابر تمهيداتي که پيش بيني شده است تاکنون مشکلي در فرآيند بازگشت زائران وجود ندارد.

وي در ادامه با بيان اينکه امروز بيش از 130 هزار زائر کربلاي معلي وارد کشور شدند، افزود: دستگاه هاي مختلفي هماهنگي هاي لازم را براي خدمات رساني بازگشت زائران انجام داده اند، تا مشکلي براي ورود آنان به کشور پيش نيايد.

وي در ادامه يادآور شد: خوشبختانه اتوبوس هاي فراواني براي زائران فراهم شده تا زوار به محض خروج از پايانه مرزي با کمترين وقفه اي به خودروهاي بين شهري دسترسي پيدا کنند.

جانشين معاون هماهنگ کننده ناجا در خاتمه با اشاره به اينکه روند خروج خودروها از شهرهاي مرزي ، پر حجم اما روان است، ابراز امیدواری کرد که زائران با کمترين مشکل و با سلامت و امنيت به کشور بازگردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اوحدی-اربعین-

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات