ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد: همدلی و همگرایی خوبی میان نهادهای فرهنگی ایران و عراق وجود دارد


حجت الاسلام اباذری، ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با خبرنگار الاربعین، از فعالیت های و خدمات کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تقدیر کرد و این تلاش ها را خالصانه و مخلصانه دانست.

وی که خود مسئولیت کمیته فرهنگی اربعین را در کشور عراق به عهده دارد، با اشاره به همدلی و هماهنگی میان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ایران و عراق، اظهار داشت: سه سال است که فعالیت های کمیته فرهنگی و آموزشی در اربعین به این شکل انجام می شود وامسال نیزهماهنگی بسیار ارزنده ای وجود داشت.

حجت الاسلام اباذری با تاکید بر انجام برنامه فرهنگی و آموزشی برای زائران اربعین، افزود: پیش از این تصوربر این بود که تنها باید به مباحث خدماتی و و امنیتی زائران پرداخت و کارهای فرهنگی ضرورتی ندارد؛ ولی اکنون ضرورت این مهم بسیار احساس می شود و همگان بر این موضوع تاکید دارند.

وی حضورگسترده زائران در مراسم اربعین حسینی را نشاندهنده عشق و ارادت خالصانه به حضرت سیدالشهدا و اهل بیت دانست و افزود: اربعین ظرفیت بسیار مهمی است که باید با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر از این فرصت برای تبیین معارف اسلامی بهره گرفت.

مسئول کمیته فرهنگی اربعین در کشور عراق ادامه داد: از همه فعالان فرهنگی که در امر ارتقای فرهنگی تلاش می کنند به خصوص بعثه مقام معظم رهبری که شبانه روزی کار کردند و همچنین حمایت های بی دریغ حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در این زمینه تشکر می کنم.

وی ارتقای کمال روحی و فردی را از اهداف برنامه های فرهنگی اربعین برشمرد و گفت:  خوشبختانه امسال هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه های فرهنگی عراق و ایران شکل گرفت و این ساختار در سال های آینده تقویت خواهد شد.

حجت الاسلام اباذری افزود: از جمله سرمایه های ما داشتن یک مجموعه فرهنگی موفق و روحانیون فعال و روحیه همدلی و همگرایی در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین بود که این روند را ادامه خواهیم داد.

وی ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اباذری-رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات