ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد: همدلی و همگرایی خوبی میان نهادهای فرهنگی ایران و عراق وجود دارد


حجت الاسلام اباذری، ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با خبرنگار الاربعین، از فعالیت های و خدمات کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تقدیر کرد و این تلاش ها را خالصانه و مخلصانه دانست.

وی که خود مسئولیت کمیته فرهنگی اربعین را در کشور عراق به عهده دارد، با اشاره به همدلی و هماهنگی میان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ایران و عراق، اظهار داشت: سه سال است که فعالیت های کمیته فرهنگی و آموزشی در اربعین به این شکل انجام می شود وامسال نیزهماهنگی بسیار ارزنده ای وجود داشت.

حجت الاسلام اباذری با تاکید بر انجام برنامه فرهنگی و آموزشی برای زائران اربعین، افزود: پیش از این تصوربر این بود که تنها باید به مباحث خدماتی و و امنیتی زائران پرداخت و کارهای فرهنگی ضرورتی ندارد؛ ولی اکنون ضرورت این مهم بسیار احساس می شود و همگان بر این موضوع تاکید دارند.

وی حضورگسترده زائران در مراسم اربعین حسینی را نشاندهنده عشق و ارادت خالصانه به حضرت سیدالشهدا و اهل بیت دانست و افزود: اربعین ظرفیت بسیار مهمی است که باید با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر از این فرصت برای تبیین معارف اسلامی بهره گرفت.

مسئول کمیته فرهنگی اربعین در کشور عراق ادامه داد: از همه فعالان فرهنگی که در امر ارتقای فرهنگی تلاش می کنند به خصوص بعثه مقام معظم رهبری که شبانه روزی کار کردند و همچنین حمایت های بی دریغ حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در این زمینه تشکر می کنم.

وی ارتقای کمال روحی و فردی را از اهداف برنامه های فرهنگی اربعین برشمرد و گفت:  خوشبختانه امسال هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه های فرهنگی عراق و ایران شکل گرفت و این ساختار در سال های آینده تقویت خواهد شد.

حجت الاسلام اباذری افزود: از جمله سرمایه های ما داشتن یک مجموعه فرهنگی موفق و روحانیون فعال و روحیه همدلی و همگرایی در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین بود که این روند را ادامه خواهیم داد.

وی ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اباذری-رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات