ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد: همدلی و همگرایی خوبی میان نهادهای فرهنگی ایران و عراق وجود دارد


حجت الاسلام اباذری، ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با خبرنگار الاربعین، از فعالیت های و خدمات کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تقدیر کرد و این تلاش ها را خالصانه و مخلصانه دانست.

وی که خود مسئولیت کمیته فرهنگی اربعین را در کشور عراق به عهده دارد، با اشاره به همدلی و هماهنگی میان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ایران و عراق، اظهار داشت: سه سال است که فعالیت های کمیته فرهنگی و آموزشی در اربعین به این شکل انجام می شود وامسال نیزهماهنگی بسیار ارزنده ای وجود داشت.

حجت الاسلام اباذری با تاکید بر انجام برنامه فرهنگی و آموزشی برای زائران اربعین، افزود: پیش از این تصوربر این بود که تنها باید به مباحث خدماتی و و امنیتی زائران پرداخت و کارهای فرهنگی ضرورتی ندارد؛ ولی اکنون ضرورت این مهم بسیار احساس می شود و همگان بر این موضوع تاکید دارند.

وی حضورگسترده زائران در مراسم اربعین حسینی را نشاندهنده عشق و ارادت خالصانه به حضرت سیدالشهدا و اهل بیت دانست و افزود: اربعین ظرفیت بسیار مهمی است که باید با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر از این فرصت برای تبیین معارف اسلامی بهره گرفت.

مسئول کمیته فرهنگی اربعین در کشور عراق ادامه داد: از همه فعالان فرهنگی که در امر ارتقای فرهنگی تلاش می کنند به خصوص بعثه مقام معظم رهبری که شبانه روزی کار کردند و همچنین حمایت های بی دریغ حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در این زمینه تشکر می کنم.

وی ارتقای کمال روحی و فردی را از اهداف برنامه های فرهنگی اربعین برشمرد و گفت:  خوشبختانه امسال هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه های فرهنگی عراق و ایران شکل گرفت و این ساختار در سال های آینده تقویت خواهد شد.

حجت الاسلام اباذری افزود: از جمله سرمایه های ما داشتن یک مجموعه فرهنگی موفق و روحانیون فعال و روحیه همدلی و همگرایی در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین بود که این روند را ادامه خواهیم داد.

وی ضمن تجلیل از همکاری بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه عراق، گفت: رعایت ضوابط از اصول کار فرهنگی در عراق است و ما با حساسیت ها و رعایت احترام بیوت مراجع تقلید، علما و حوزه علمیه، برنامه ها را دنبال می کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اباذری-رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات