ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد و پژوهشگر حوزوي: آسان شدن دشواري ها در پياده روي از بركات اربعين است


حجت الاسلام نوروزي با بيان اينكه آسان شدن دشواري ها در پياده روي از بركات اربعين است، گفت: رسيدن به وحدت در زيارت اربعين به همراهي علما و كمك كردن به يكديگر رقم مي خورد.

حجت الاسلام نوروزي در اختتاميه همايش بين المللي اربعيني حسيني كه به همت کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، گفت: امام زمان (عج) حجت خداوند بر عالمان و علما حجت ايشان بر مردمان هستند.

وي با بيان اينكه اربعين گرچه يادآور حركت امام سجاد(ع) و حضرت زينب (س) هست اما خود از موقعيت و جايگاه ويژه اي برخوردار است، افزود: اگر خاطره عاشورا را از محتشم داريم محتشم امروز بايد بيدار شود و حركت اربعين را ببيند كه به چه جوش و خروشي آمده است.

حجت الاسلام نوروزي با اشاره به حركت پياده روي مرحوم مقدس اردبيلي و علامه بحرالعلوم كه در اين حركت مورد تأييد امام زمان (عج) قرار گرفتند و حضرت به آنها خيرمقدم گفتند، اظهار داشت: بيش از پانصد سال است كه علما با پياده روي اربعين تلاش كردند اين فرهنگ و پيام را زنده نگاه دارند.

استاد و پژوهشگر حوزوي در ادامه با تأكيد بر توجه به مسائل اخلاقي فراواني كه درباره پياده روي اربعين مورد توجه است، حضور در اربعين با حفظ شئونات و وظايف اسلامي را يادآور شد.

وي آسان شدن دشواري ها در اين پياده روي را حاصل بركات اربعين خواند و گفت: بايد بپذيريم گرچه همه ائمه اطهار (ع) كشتي نجات هستند اما كشتي نجات امام حسين (ع) سريعتر است و در زيارت اربعين مي توانيم به آن دست پيدا كنيم.

حجت الاسلام نوروزي اهميت پياده روي اربعين را متذكر شد و با بيان اينكه جمعي از علما بارها و بارها به سفر پياده روي اربعين آمده اند، اظهار داشت: حضرت امام خميني (ره) دو بار بخشي از كتابهاي خود را به فروش رساندند تا بتوانند اين زيارت را انجام دهند.

وي تصريح كرد: رسيدن به وحدت در زيارت اربعين به همراهي علما و در كمك كردن به يكديگر همچون كمك به كودكان و سالخوردگان رقم مي خورد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حجت الاسلام نوروزي-اربعین-همايش بين المللي اربعيني حسيني

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات