ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور مبلغان شورای راهبری بانوان در موکب های مسیر پیاده روی اربعین


مبلغان اعزامی شورای راهبری بانوان درموکب های مسیر پیاده روی اربعین در حوزه های اعتقادی، فرهنگی و اخلاقی به بیان معارف و اطلاع رسانی به بانوان زائر پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، در راستای مجموعه فعالیت های خود، با اعزام بانوان مبلغ در موکب های مسیر پیاده روی اربعین به تبیین رسالت بانوان درابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی به تاسی از حضرت زینب(س) پرداخت.

ایجاد تعامل و ارتباط با زائران غیرایرانی توسط مبلغان مسلط به زبان های عربی و انگلیسی، از دیگر اقدامات شورای راهبری فعالیتهای بانوان در موکب های مسیر پیاده روی اربعین حسینی بوده است.

زهرا صادقی استاد حوزه و دانشگاه و از مبلغان زبان دان در گفتگو با خبرنگار الاربعین، گفت: خدمت به امام حسین(ع) افتخار بزرگی است و حضور در جمع زائران امام حسین(ع) از کشورهای مختلف انگیزه بالایی برای مشارکت دراین حرکت معنوی را می دهد.

وی افزود: دراین سفر، شاهد شور و اشتیاق فراوان در زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودیم که به منظور تعمیق شور و شعور حسینی و فرهنگ سازی، نیازمند سازماندهی مناسب به جهت تبیین و اطلاع رسانی معارف است.

شهربانو صائب‌نیا استاد حوزه و دانشگاه، دراین زمینه افزود: با توجه به برنامه های مبلغان در موضوعات متنوع و برای سنین مختلف، بسیاری از نیازهای زائران تامین شده است که عامل مهمی در افزایش استقبال از آنها است.

فاطمه طاهری از طلاب حوزه علمیه ریحانه النبی هم با اشاره به اینکه پاسخگویی به مسائل شرعی بانوان نیاز مبرمی است که باید طی سالهای آینده مورد توجه قرار گیرد ، اظهار داشت: در روزهای گذشته که در موکب های مسیرمستقر شدیم، بانوان زائر سوالات متفاوتی درباره مسائل شرعی و آداب زیارت داشتند.

زهرا ابراهیمی  از فرهنگیان آموزش و پرورش هم که مسئول هماهنگی و نظم داخلی محل اسکان در موکب صاحب الزمان واقع در عمود 828 است اضافه کرد: موکب صاحب الزمان، سه سال است که با 60 نفر از بانوان به عنوان خادم فعالیت دارد.

ابراهیمی در خصوص هدف خود از خادمی، عنوان کرد: در حرکت معنوی اربعین خادمی افتخار بزرگی است که امید داریم این حرکت باعث رشد اسلام و مسلمین و افزایش عمق معرفت همه زائران شود.

وی افزود: بعضا شاهد بودیم بسیاری از سفر اولی مشتاق خادمی بودند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شورای راهبری فعالیت های بانوان-زهرا صادقی-شهربانو صائب‌نیا- بانوان مبلغه-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات