ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آماده باش 360 نیروی اورژانس کرمانشاه برای موج "بازگشت" زوار اربعین


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از آمادگی کامل اورژانس این استان برای موج بازگشت زائرین اربعین خبر داد.

دکتر صائب مدرسی در گفت و گوی خبری، با اشاره به شروع موج بازگشت زائرین اربعین از چند روز گذشته، اظهار داشت: در همین راستا 360 نیروی اورژانس در سطح استان در حالت آماده‌باش کامل هستند.

مدرسی تصریح کرد: در حال حاضر 45 دستگاه آمبولانس در 45 نقطه از مسیر تردد زائرین اربعین از حمیل تا کنگاور مستقر شده‌اند.

مدرسی افزود: با توجه به تجربیاتی که از سال گذشته داشته‌ایم، نقاط پرحادثه و نیز محل تجمع زوار شناسایی و این نقاط در اولویت قرار داده شده است و عمده نیروها در این مناطق مستقر شدهاند.

وی با اشاره به وجود هشت پایگاه اورژانش جاده‌ای در مسیر تردد زائرین اربعین، گفت: از آنجا که ممکن است به دلیل ترافیک مسیر، دسترسی به بیمارستان و مراکز درمانی دشوار باشد، به میزان کافی دارو و تجهیزات در پایگاه‌های اورژانس تامین شده است.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل اتاق مدیریت بحران در این مرکز، گفت: فعالیت این مرکز 24 ساعته خواهد بود و اگر حادثه‌ای رخ دهد، در کوتاهترین مدت به مسئولین استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و نیز مدیریت بحران استان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدرسی همچنین از آماده‌باش کامل اورژانس هوایی استان در این روزها خبر داد و گفت: با توجه به ترافیک جاده‌ای، فعالیت اورژانس هوایی برای رسیدگی به مجروحین احتمالی حوادث جاده‌ای ضروری خواهد بود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی از این ظرفیت استفاده خواهد شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات