ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آماده باش 360 نیروی اورژانس کرمانشاه برای موج "بازگشت" زوار اربعین


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از آمادگی کامل اورژانس این استان برای موج بازگشت زائرین اربعین خبر داد.

دکتر صائب مدرسی در گفت و گوی خبری، با اشاره به شروع موج بازگشت زائرین اربعین از چند روز گذشته، اظهار داشت: در همین راستا 360 نیروی اورژانس در سطح استان در حالت آماده‌باش کامل هستند.

مدرسی تصریح کرد: در حال حاضر 45 دستگاه آمبولانس در 45 نقطه از مسیر تردد زائرین اربعین از حمیل تا کنگاور مستقر شده‌اند.

مدرسی افزود: با توجه به تجربیاتی که از سال گذشته داشته‌ایم، نقاط پرحادثه و نیز محل تجمع زوار شناسایی و این نقاط در اولویت قرار داده شده است و عمده نیروها در این مناطق مستقر شدهاند.

وی با اشاره به وجود هشت پایگاه اورژانش جاده‌ای در مسیر تردد زائرین اربعین، گفت: از آنجا که ممکن است به دلیل ترافیک مسیر، دسترسی به بیمارستان و مراکز درمانی دشوار باشد، به میزان کافی دارو و تجهیزات در پایگاه‌های اورژانس تامین شده است.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل اتاق مدیریت بحران در این مرکز، گفت: فعالیت این مرکز 24 ساعته خواهد بود و اگر حادثه‌ای رخ دهد، در کوتاهترین مدت به مسئولین استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و نیز مدیریت بحران استان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدرسی همچنین از آماده‌باش کامل اورژانس هوایی استان در این روزها خبر داد و گفت: با توجه به ترافیک جاده‌ای، فعالیت اورژانس هوایی برای رسیدگی به مجروحین احتمالی حوادث جاده‌ای ضروری خواهد بود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی از این ظرفیت استفاده خواهد شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات