ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


یک استاد دانشگاه درکربلای معلا مطرح کرد؛ راهکار مقابله با تفکر مادی تبیین و ترویج فرهنگی اربعین است


یک استاد دانشگاه در کربلای معلا راهکار مقابله با تفکر مادی را تبیین و ترویج فرهنگ اربعین دانست و افزود: با وجود محدودیت رسانه های بیگانه، امروز اربعین به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و می توان از آن به خوبی بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، خانم جهازی، استاد دانشگاه در همایش نقش زنان در جهانی سازی اربعین که به همت شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکز اربعین در کربلای معلا برگزار شد، به بررسی نقش زنان در جهانی سازی اربعین، فرصت ها و چالش ها پرداخت.

وی با تاکید بر نقش هوش معنوی زنان در جهانی سازی فرهنگی اربعین از آن به عنوان یک فرصت یاد کرد و خواستار استفاده درست ازاین موقعیت استثنایی شد.

خانم جهازی خاطر نشان کرد: درک موقعیت کنونی جهان و نیاز جامعه جهانی به یک تحول در حوزه امور زنان نیاز دارد.

وی با بیان این که امروز جایگاه زن تنزل یافته است، تصریح کرد: متاسفانه جامعه جهانی در مسائل مادی غرق شده و  انسان مادی در مصرف گرایی و مدگرایی به یک چالش تبدیل شده است که باید با آن مقابله کرد.

این استاد دانشگاه بازخوانی فرهنگ اسلامی و تبیین راهکارهای عملی را در مقیاس جهانی ضروری خواند و افزود: گمشده انسان امروز برای رضایت از زندگی، تمسک به شیوه اهل بیت است.

وی راهکار مقابله با تفکر مادی را تبیین و ترویج فرهنگ اربعین دانست و افزود: با وجود محدودیت رسانه های بیگانه، امروز اربعین به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و می توان از آن به خوبی بهره گرفت.

خانم جهازی خاطر نشان کرد: امروز نیاز معنویت خواهی بشریت در برابر خواسته های مادی قد علم کرده است و این امر با توجه به تنوعی که در موضوعات بانوان قرار دارد، بیشتر خودنمایی می کند.

اهمیت اعتقادات در سلامت و بهداشت روانی بانوان، گفتمان سازی سفر اربعین و اهداف آن از دیگر موضوعات مورد بحث این استاد دانشگاه بود.

وی ادامه داد: مجموعه فرهنگی اربعین می تواند به صورت سیستمی در تمام عرصه ها در ایمن سازی بانوان در حوزه های متعدد راهگشا باشد. یکی از این عرصه ها معنویت در اربعین و یکی از شاخصه های آن بهره وری از هوش معنوی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: جهازی-شورای بانوان-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36620
حسینی عنوان کرد: زائران رابعین به 100 میلیون خواهدرسید/ حضور خبرنگاران اروپایی در اربعین سال جاری
رئیس اتحادیه رادیو تلویزیونی عراق از پیش بینی حضور 100 میلیون زائر در مراسم اربعین سال های آینده سخن گفت و اعلام کرد: طی مذاکراتی با اتحادیه رادیو تلویزیون های کشورهای اروپایی بنا شد در اربعین جاری 20 خبرنگار اروپایی مراسم اربعین را پوشش خبری دهند
 1396/05/16
36600
صالحی عنوان کرد: پرچم حرم امام رضا(ع) بر بالای موکب های اربعین/ مردم ایران و عراق با هم موکب بسازند
نماینده آستان قدس رضوی در کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین ضمن تشریح اقدامات این آستان در مراسم اربعین از مردم ایران خواست نه به صورت مستقل بلکه به صورت مشترک با مردم عراق موکب احداث کنند
 1396/05/12
36592
چهارمین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی اعضای کمیته برگزار شد
به گزارش کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، چهارمین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید احمدی، مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اعضای کمیته فرهنگی اربعین برگزار شد.
 1396/05/08

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات