ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


یک استاد دانشگاه درکربلای معلا مطرح کرد؛ راهکار مقابله با تفکر مادی تبیین و ترویج فرهنگی اربعین است


یک استاد دانشگاه در کربلای معلا راهکار مقابله با تفکر مادی را تبیین و ترویج فرهنگ اربعین دانست و افزود: با وجود محدودیت رسانه های بیگانه، امروز اربعین به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و می توان از آن به خوبی بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، خانم جهازی، استاد دانشگاه در همایش نقش زنان در جهانی سازی اربعین که به همت شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکز اربعین در کربلای معلا برگزار شد، به بررسی نقش زنان در جهانی سازی اربعین، فرصت ها و چالش ها پرداخت.

وی با تاکید بر نقش هوش معنوی زنان در جهانی سازی فرهنگی اربعین از آن به عنوان یک فرصت یاد کرد و خواستار استفاده درست ازاین موقعیت استثنایی شد.

خانم جهازی خاطر نشان کرد: درک موقعیت کنونی جهان و نیاز جامعه جهانی به یک تحول در حوزه امور زنان نیاز دارد.

وی با بیان این که امروز جایگاه زن تنزل یافته است، تصریح کرد: متاسفانه جامعه جهانی در مسائل مادی غرق شده و  انسان مادی در مصرف گرایی و مدگرایی به یک چالش تبدیل شده است که باید با آن مقابله کرد.

این استاد دانشگاه بازخوانی فرهنگ اسلامی و تبیین راهکارهای عملی را در مقیاس جهانی ضروری خواند و افزود: گمشده انسان امروز برای رضایت از زندگی، تمسک به شیوه اهل بیت است.

وی راهکار مقابله با تفکر مادی را تبیین و ترویج فرهنگ اربعین دانست و افزود: با وجود محدودیت رسانه های بیگانه، امروز اربعین به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و می توان از آن به خوبی بهره گرفت.

خانم جهازی خاطر نشان کرد: امروز نیاز معنویت خواهی بشریت در برابر خواسته های مادی قد علم کرده است و این امر با توجه به تنوعی که در موضوعات بانوان قرار دارد، بیشتر خودنمایی می کند.

اهمیت اعتقادات در سلامت و بهداشت روانی بانوان، گفتمان سازی سفر اربعین و اهداف آن از دیگر موضوعات مورد بحث این استاد دانشگاه بود.

وی ادامه داد: مجموعه فرهنگی اربعین می تواند به صورت سیستمی در تمام عرصه ها در ایمن سازی بانوان در حوزه های متعدد راهگشا باشد. یکی از این عرصه ها معنویت در اربعین و یکی از شاخصه های آن بهره وری از هوش معنوی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: جهازی-شورای بانوان-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18
35785
سی و هفتمین نشست علمی / با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین"
موسسه "وارث انبیا الدراسات تخصصی فی نهضت حسینی" وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام، سی و هفتمین نشست علمی با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین" را برگزار می کند.
 1396/02/16

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات