ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام ماندگاری: نگاه ارزشمند دین اسلام به زن، پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است


حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: دین اسلام بالاترین ارزش و جایگاه انسانی را برای زن در خانواده و جامعه تعریف کرده است و پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری مدیرموسسه فرهنگی سیره شهدا در گفت وگو با خبرنگار الاربعین، در خصوص رسالت بانوان امروز، به تاسی از حضرت زینب(س)، گفت: اربعین به ما یاد داد که  خداوند هر کاری را در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تعریف کرده است.

وی افزود: خداوند زن را برای کارهای نرم افزاری و مرد را برای  سخت افزاری خلق کرده است.

حجت الاسلام ماندگاری تصریح کرد: واقعه عاشورا یکی از مهم ترین مصادیق در نمایش تقسیم کار است و در پیام عاشورایی حضرت زینب (س)، جهاد با شمشیر و در جبهه جنگ برای امام حسین(ع) و جنگ با زبان منطق از رسالت های حضرت زینب(س) تعریف می شود.

وی بر نگاه ارزشمند اسلام به زن تاکید کرد و گفت: دین اسلام بالاترین ارزش و جایگاه انسانی را برای زن در خانواده و جامعه تعریف کرده است.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان ماجرای مسلمان شدن یک زن امریکایی، خاطرنشان کرد: یک خانم امریکایی به دلیل نگاه ارزشی اسلام به زن، به دین اسلام ایمان آورد.

ایشان مدیریت داخل خانه، تربیت فرزند، ایجاد آرامش برای همسر و فرزندان را از جمله مسئولیت های یک زن مسلمان عنوان کرد و گفت: چنین تقسیم کاری در خانواده که کارهای تربیتی و احساسی را بر عهده خانم و کارهای سخت و پرمشلغه بیرون از منزل را به عهده مرد گذاشته است، پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-ماندگاری-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات