ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام ماندگاری: نگاه ارزشمند دین اسلام به زن، پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است


حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: دین اسلام بالاترین ارزش و جایگاه انسانی را برای زن در خانواده و جامعه تعریف کرده است و پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری مدیرموسسه فرهنگی سیره شهدا در گفت وگو با خبرنگار الاربعین، در خصوص رسالت بانوان امروز، به تاسی از حضرت زینب(س)، گفت: اربعین به ما یاد داد که  خداوند هر کاری را در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تعریف کرده است.

وی افزود: خداوند زن را برای کارهای نرم افزاری و مرد را برای  سخت افزاری خلق کرده است.

حجت الاسلام ماندگاری تصریح کرد: واقعه عاشورا یکی از مهم ترین مصادیق در نمایش تقسیم کار است و در پیام عاشورایی حضرت زینب (س)، جهاد با شمشیر و در جبهه جنگ برای امام حسین(ع) و جنگ با زبان منطق از رسالت های حضرت زینب(س) تعریف می شود.

وی بر نگاه ارزشمند اسلام به زن تاکید کرد و گفت: دین اسلام بالاترین ارزش و جایگاه انسانی را برای زن در خانواده و جامعه تعریف کرده است.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان ماجرای مسلمان شدن یک زن امریکایی، خاطرنشان کرد: یک خانم امریکایی به دلیل نگاه ارزشی اسلام به زن، به دین اسلام ایمان آورد.

ایشان مدیریت داخل خانه، تربیت فرزند، ایجاد آرامش برای همسر و فرزندان را از جمله مسئولیت های یک زن مسلمان عنوان کرد و گفت: چنین تقسیم کاری در خانواده که کارهای تربیتی و احساسی را بر عهده خانم و کارهای سخت و پرمشلغه بیرون از منزل را به عهده مرد گذاشته است، پاسخی بر مدعیان اسلام هراسی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-ماندگاری-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات