ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مدرس معارف اسلامي: مبلغان مردم را در اوج خيرخواهي به سوي حق دعوت كنند


خانم شيرخدايي با بيان اينكه امام حسين (ع) نصيحت و خيرخواهي را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان ديني بايد در اوج خيرخواهي همه مردم را به سوي حق و حقيقت دعوت كنند.

سركار خانم مرضيه شيرخدايي مدرس معارف اسلامي با گرايش تاريخ تمدن و فرهنگ اسلامي در جمع زائران دانشگاهي ازكشورهاي مختلف آسيايي، اروپايي، آمريكايي و آفريقايي دركربلاي معلا، با بيان اينكه اربعين ويژه امام حسين (ع) است، گفت: اربعين استمرار حضور مردم در صحنه تا ظهور حضرت حجت (عج) است.

وي كه در مراسم اختتاميه همايش بين المللي اربعيني حسيني كه به همت كار گروه بین الملل كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين امروز در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، تصريح كرد: زيارت اربعين فرازهاي سلام، فلسفه قيام، شناسايي مخالفان امام، برائت از دشمنان امام، شهادت و ويژگي هاي امام ، اعلام بيعت و حضور در صحنه و پايمردي تا آخر را در بردارد.

مدرس معارف اسلامي با بيان اينكه امام در دعا، خواندن و دعوت از مردم تمام عذرها را برطرف كرده است، اظهار داشت: ما بايد امروز در دعوت مردم به دين اسلام در مقابل هجمه هاي اسلام هراسي و اسلام ستيزي بايستيم و به حضرت اقتدا كنيم و در خواندن مردم به دين تمام عذرها را برطرف كنيم.

استاد حوزه ودانشگاه با تاكيد براينكه امام حسين (ع) نصيحت و خيرخواهي را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان ديني بايد در اوج خيرخواهي همه مردم را به سوي حق و حقيقت دعوت كنند و در اين مسير تا شهادت پايمردي و پايداري داشته باشند.

خانم شيرخدايي با بيان اينكه امام حسين (ع) تا شهادت پيش رفتند تا مردم را از جهالت نجات دهند، تصريح كرد: امام سفير هدايت هستند و از آنجا كه نقطه مقابل جهالت عقل است، حضرت زينب (س) را عقيله بني هاشم گفته اند.

وي تأكيد كرد: حضرت زينب (س) با پيام رساني و مديريت صحنه راه امام را ادامه دادند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: خانم شيرخدايي-اربعین-همايش بين المللي اربعيني حسيني-بین الملل

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات