ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مدرس معارف اسلامي: مبلغان مردم را در اوج خيرخواهي به سوي حق دعوت كنند


خانم شيرخدايي با بيان اينكه امام حسين (ع) نصيحت و خيرخواهي را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان ديني بايد در اوج خيرخواهي همه مردم را به سوي حق و حقيقت دعوت كنند.

سركار خانم مرضيه شيرخدايي مدرس معارف اسلامي با گرايش تاريخ تمدن و فرهنگ اسلامي در جمع زائران دانشگاهي ازكشورهاي مختلف آسيايي، اروپايي، آمريكايي و آفريقايي دركربلاي معلا، با بيان اينكه اربعين ويژه امام حسين (ع) است، گفت: اربعين استمرار حضور مردم در صحنه تا ظهور حضرت حجت (عج) است.

وي كه در مراسم اختتاميه همايش بين المللي اربعيني حسيني كه به همت كار گروه بین الملل كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين امروز در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، تصريح كرد: زيارت اربعين فرازهاي سلام، فلسفه قيام، شناسايي مخالفان امام، برائت از دشمنان امام، شهادت و ويژگي هاي امام ، اعلام بيعت و حضور در صحنه و پايمردي تا آخر را در بردارد.

مدرس معارف اسلامي با بيان اينكه امام در دعا، خواندن و دعوت از مردم تمام عذرها را برطرف كرده است، اظهار داشت: ما بايد امروز در دعوت مردم به دين اسلام در مقابل هجمه هاي اسلام هراسي و اسلام ستيزي بايستيم و به حضرت اقتدا كنيم و در خواندن مردم به دين تمام عذرها را برطرف كنيم.

استاد حوزه ودانشگاه با تاكيد براينكه امام حسين (ع) نصيحت و خيرخواهي را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان ديني بايد در اوج خيرخواهي همه مردم را به سوي حق و حقيقت دعوت كنند و در اين مسير تا شهادت پايمردي و پايداري داشته باشند.

خانم شيرخدايي با بيان اينكه امام حسين (ع) تا شهادت پيش رفتند تا مردم را از جهالت نجات دهند، تصريح كرد: امام سفير هدايت هستند و از آنجا كه نقطه مقابل جهالت عقل است، حضرت زينب (س) را عقيله بني هاشم گفته اند.

وي تأكيد كرد: حضرت زينب (س) با پيام رساني و مديريت صحنه راه امام را ادامه دادند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: خانم شيرخدايي-اربعین-همايش بين المللي اربعيني حسيني-بین الملل

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات