ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مديركل امور زنان وخانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي: معنویت اربعین نسخه رهابخش ملت های جهان است


عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه گفت: دلباختگان اردوگاه عظیم اربعین، به ادبیات جدیدی دست یافته اند که نسخه رهابخش ملت های جهان با پسوند اعتقادی و نژادی است.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم صدیقه حجازی، عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی سازی اربعین که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار شد، با اشاره به اینکه جهان در آستانه تغییرات و تحولات عظیم سیاسی، فرهنگی و اعتقادی است، اظهار داشت: بی تردید پیاده روی اربعین از بزرگ ترین پدیده های اخیر در هزاره سوم است.

وی افزود: خوشبختانه با گذشت زمان، هر سال شاهد افزایش کمی و کیفی حضور پیروان مکتب عاشورا در بزرگداشت اربعین و گستردگی هندسه گفتمان اربعین در بین تمامی ادیان، نژادها و ملیت ها هستیم

خانم حجازی مديركل امور زنان وخانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي تصریح کرد: در آستانه تحولات در جهان امروزگروندگان و پیوستگان به اردوگاه عظیم اربعین، در حقیقت به ادبیات جدیدی دست یافته اند که نسخه رهابخش ملت های جهان با پسوند اعتقادی و نژادی است.

وی ادامه داد: با توجه به این تحولات، شرایط عصر و نظام بین الملل به گونه ای است که جامعه انسانی نیاز به تقویت عزت مداری و ذلت گریزی دارد.

عضو هیأت علمی دانشگاه به موج بیداری در کشورهای اسلامی در سال های اخیر و جنبش ضداستکباری اشاره کرد و گفت: دشمنان از این بیداری و گرایش جوانان جهان اسلام به بیداری اسلامی به وحشت افتاده اند به همین سبب مدل کاریکاتوری از اسلام با عناوینی همچون طالبان، القاعده، النصره و داعش در برخی کشورها به راه انداخته اند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی توانست جهان را دگرگون کند، گفت: این انقلاب در شرایطی به وقوع پیوست که دو مکتب فکری و بشری در جهان حاکم بودند و بلوک شرق و غرب می خواستند مردم جهان را به سمت این دو مکتب بکشانند.

وی افزود: پس از شکل گیری انقلاب اسلامی، تحلیل گران و تئوری پردازان بزرگ به بررسی این رویداد بزرگ قرن و دو عنصر کلیدی و اساسی در شکل گیری و تداوم آن پرداختند.

سخنران عنصر جهاد، شهادت، آزادیخواهی و عدالت جویی؛ و عنصر امید و انتظار را دو عامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: این دو عنصر از نهضت عاشورا برگرفته شده  و انقلاب اسلامی نیز با بهره گیری درست از این دو به موفقیت و پیروزی رسید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: صدیقه حجازی-اربعین-شورای بانوان-کمیته فرهنگی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات