ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین مظلومي مطرح كرد؛ پياده روي اربعين محور وحدت همه انسان ها


معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه امام حسين (ع) و حركت اربعين مي تواند محور وحدت همه انسان ها باشد، تكيه بر ارزشهاي اخلاقي را پيام مشترك آن حضرت به همگان دانست.

به گزارش خبرنگار پايگاه الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین سيدجواد مظلومي معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در نشست اختتاميه همايش بين المللي اربعين حسيني كه در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، از پياده روي اربعين به عنوان محور وحدت همه انسان ها نام برد.

وي افزود: امام حسين (ع) و حركت اربعين، به خاطر ويژگي ها و جايگاهي كه خود حضرت دارند و به خاطر مخاطبان عمومي و همگاني ايشان كه حتي غيرمسلمان ها را به آزاده بودن دعوت مي كنند، مي تواند محور وحدت همه انسان ها باشد.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري، تكيه بر ارزشهاي اخلاقي را پيام مشترك امام حسين (ع) به همه انسانها دانست و تصريح كرد: آن حضرت اين ارزش هاي اخلاقي را در زندگي خود به نمايش گذاشتند و مي توانند محور وحدت براي همه جوامع اسلامي تلقي شوند.

وي گفت: هرچند ممكن است برخي رسانه هاي جمعي در انتقال پيام اربعين كوتاهي كنند اما آن حركت اربعيني كه اتفاق مي افتد اگر توسط ما نقل و به درستي منتقل شود قطعا مي تواند تأثير داشته باشد.

گفتني است همايش بين المللي و علمي تخصصي اربعين حسيني به همت كار گروه بين الملل كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين به مدت سه روز در كربلاي معلا برگزار مي شود.

در نشست اختتاميه اين همايش علمي و تخصصي كه زائران دانشگاهي ازكشورهاي مختلف آسيايي، اروپايي، آمريكايي و آفريقايي حضور خواهند داشت چند تن از انديشمندان و فرهيختگان ايراني و غير ايراني سخنراني كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مظلومی-معاون فرهنگی بعثه-بین الملل-کمیته فرهنگی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات