ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فرمانده ناجا خبر داد: ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر از سه مرز مهران، شلمچه و چذابه به کشور


در چند روز اخیر یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائرحسینی از طریق سه مرز مهران، شلمچه و چذابه به کشور بازگشتند.

سردار حسین اشتری، فرمانده کل ناجا در خصوص آخرین اخبار بازگشت زائرین اربعین به کشور، گفت: خوشبختانه در سه مرززمینی شلمچه، چذابه و مهران وضعیت خوبی برقرار است و روند بازگشت زائران به آرامی در حال انجام است و مشکل خاصی نداریم.

فرمانده کل ناجا افزود: امیدواریم با همکاری خوب زائران با نیروی انتظامی و مسئولان مربوطه، در چند روز آینده که حجم ورود زائران به کشور بیشتر می‌شود، با مشکل خاصی مواجه نشویم.

وی تصریح کرد: کسانی که به کشور بازمی‌گردند و قصد دارند با وسیله شخصی خود ادامه مسیر را طی کنند، اگر خسته هستند حتماً استراحت کنند و سپس با خودروی شخصی ادامه مسیر را طی کنند.

اشتری با بیان اینکه حدود دو میلیون و 100 هزار نفر به عراق سفر کرده‌اند، گفت: در چند روز اخیر یک میلیون و 100 هزار نفر از این افراد از طریق سه مرز مهران، شلمچه و چذابه وارد کشور شدند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-اشتری

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات