ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اجرای برنامه روایتگری حماسه عاشورا با حضور 160 مبلغ


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مسئول کمیته فرهنگی اربعین در عراق در جلسه سرگروه های مبلغان روایتگر از حضور 160 مبلغ برای اجرای برنامه روایتگری درشهرهای زیارتی و مسیر پیاده روی اربعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، جلسه هم اندیشی سرگروه های مبلغان راویتگر، (شنبه شب) 29 آبان ماه با حضورحجج الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درعراق، نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق و حمید احمدی، مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار شد.

حجت الاسلام اباذری در این جلسه با اشاره به برنامه ها و فعالیت های متنوع  فرهنگی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، گفت: یکی از مهم ترین این برنامه ها، برگزاری برنامه روایتگری حماسه عاشوراست که بسیار موفق بوده است.

وی از حضور 160 مبلغ حوزه علمیه در موضوع روایتگری حماسه عاشورا خبر داد و گفت: روایتگری حماسه عاشورا از سال گذشته در راهپیمایی اربعین آغاز شد و امسال استقبال از این برنامه که به دو زبان عربی و فارسی اجرا می شود بسیار چشمگیر بوده است .

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درعراق ادامه داد: با توجه به این استقبال قرار است روحانیون عراقی را سال آینده آموزش دهیم تا روایتگری واقعه عاشورا در موکب ها گسترده ترپیگیری شود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام حسین حقیقت، مسئول کارگروه کودک و نوجوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، با اشاره به اینکه امسال دهها روحانی از حوزه علمیه در قالب گروه مبلغ به عراق اعزام شده اند، افزود: این گروه برنامه های متنوع فرهنگی برای کودکان و نوجوانان اجرا می کند.

وی استقبال از برنامه های فرهنگی در حوزه کودک و نوجوان را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این برنامه روایتگران ایرانی به زبان عربی معارف دینی را به کودکان آموزش می دهند.

حجت الاسلام حقیقت خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان ادبیات خاصی دارند، امسال با استفاده از وسائل کمک آموزشی، معارف به صورت غیرمستقیم بیان و ارائه شد؛ زیرا این شیوه در ارتباط برقرارکردن با کودکان و نوجوانان بسیار تاثیر گذار است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: روایتگری-اباذری-کمیته فرهنگی-اربعین

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات