ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور معاون اول رئیس جمهور در پیاده روی اربعین حسینی


معاون اول رييس جمهور ، رئیس سازمان حج و زیارت و تنی چند از مسئولان کشور صبح امروز به خيل عظيم دوستداران سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) پيوسته و در پیاده روی بزرگ اربعين حسيني(ع) شركت كردند.

دكتراسحاق جهانگيري و مهندس سعید اوحدی  پيش از ظهر امروز(يكشنبه) وارد فرودگاه نجف اشرف شده ومورد استقبال استاندار نجف قرار گرفت.

در ديدار استاندار نجف با معاون اول رييس جمهور، دکتر جهانگیری ضمن قدرداني از ميزباني گرم و مناسب از زائران امام حسين (ع) گفت: توانمندي دولت عراق در ميزباني و پذيرايي از زائران و هدايت همزمان نبرد بزرگ موصل نشانه اقتدار خوب اين كشور است.

دكتر جهانگيري با تاكيد بر پشتيباني و حمايت همه جانبه جمهوري اسلامي ايران از دولت و ملت عراق در نبرد با تروريسم گفت: ايران آمادگي دارد كمك هاي لازم را به دولت عراق در برگزاري هرچه باشكوه تر مراسم اربعين حسيني ارائه دهد.

استاندار نجف هم در اين ديدار از آخرين وضعيت نبرد موصل و برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي برگزاري مراسم اربعين گزارشی ارائه و از حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران قدرداني كرد.

معاون اول رئیس جمهوری و هیئت همراه  سپس  در مسير حركت زائران اربعین حسینی حضور يافته و بخشي از مسير نجف به سمت كربلا را با عاشقان سيدالشهدا همراه شدند.

معاون اول رييس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت همچنين از برخي موكب‌هاي مستقر در مسير نجف- كربلا بازديد كرده و در جريان نحوه خدمت رساني  به زائران بارگاه مقدس امام حسين (ع) قرار گرفتند.

دكتر جهانگيري درپیاده روی اربعین با برخي زائران و دوستداران اهل بيت(ع) در فضايي صميمانه به گفت و گو پرداخت و از ميزان رضايتمندي آنها از نحوه خدمات دهي در پايانه هاي مرزي كشور و تامين امكانات مورد نياز زائران مطلع شد.

معاون اول رييس جمهور و هیئت همراه همچنین دراین سفربه زیارت مرقد نوراني و مطهر امام اول شيعيان حضرت اميرالمونين علي (ع) مشرف می شوند.

وزير ورزش و جوانان ،  معاون عربي و آفريقايي وزارت امور خارجه و دبير هيات دولت نیز در اين سفر معاون اول رييس جمهوررا همراهی می کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-جهانگیری

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات