ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برنامه‌های فاخر قرآنی در پیاده روی اربعین در حال اجراست


همزمان با حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی و حضور میلیونی عاشقان امام حسین (ع) در کربلا، برنامه‌های فاخر قرآنی به همت شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکز اربعین درعتبات عالیات درحال اجراست.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی اربعین به نقل ازمسئولان شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین حاکیست: تلاوت قرآن توسط قاریان برجسته ایرانی، برپایی محافل انس با قرآن و اجرای اذان ازجمله برنامه هایی است که روزانه در شهرهای زیارتی عراق و موکب های قرآنی در مسیر پیاده روی اربعین برگزار می شود.

برپایه این گزارش اجرای تواشیح ، ابتهال  وآثار فاخر به زبان های عربی و فارسی در صحن حضرت زهرا(س) درنجف اشرف و مواکب مسیر پیاده روی اربعین نیز با استقبال زائران حسینی روبرو شده  و گروههای اعزامی جمع خوانی درکربلا نیز برنامه اجرا می کنند.

گفتنی است ازجمله اهداف برپایی  فعالیت های قرآنی به صورت متمرکز و با حضور قاریان برتر و اجرای برنامه های مردمی در موکب های مسیر پیاده روی اربعین، تقریب مذاهب برمحور قرآن  و ارتقای سطح مفاهیم و فرهنگ قرآنی در بین عزاداران و مشتاقان زیارت اربعین اعلام شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-شورای قرآنی-کمیته فرهنگی-تواشیح

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات