ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برنامه‌های فاخر قرآنی در پیاده روی اربعین در حال اجراست


همزمان با حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی و حضور میلیونی عاشقان امام حسین (ع) در کربلا، برنامه‌های فاخر قرآنی به همت شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکز اربعین درعتبات عالیات درحال اجراست.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی اربعین به نقل ازمسئولان شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین حاکیست: تلاوت قرآن توسط قاریان برجسته ایرانی، برپایی محافل انس با قرآن و اجرای اذان ازجمله برنامه هایی است که روزانه در شهرهای زیارتی عراق و موکب های قرآنی در مسیر پیاده روی اربعین برگزار می شود.

برپایه این گزارش اجرای تواشیح ، ابتهال  وآثار فاخر به زبان های عربی و فارسی در صحن حضرت زهرا(س) درنجف اشرف و مواکب مسیر پیاده روی اربعین نیز با استقبال زائران حسینی روبرو شده  و گروههای اعزامی جمع خوانی درکربلا نیز برنامه اجرا می کنند.

گفتنی است ازجمله اهداف برپایی  فعالیت های قرآنی به صورت متمرکز و با حضور قاریان برتر و اجرای برنامه های مردمی در موکب های مسیر پیاده روی اربعین، تقریب مذاهب برمحور قرآن  و ارتقای سطح مفاهیم و فرهنگ قرآنی در بین عزاداران و مشتاقان زیارت اربعین اعلام شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-شورای قرآنی-کمیته فرهنگی-تواشیح

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات