ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برنامه‌های فاخر قرآنی در پیاده روی اربعین در حال اجراست


همزمان با حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی و حضور میلیونی عاشقان امام حسین (ع) در کربلا، برنامه‌های فاخر قرآنی به همت شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکز اربعین درعتبات عالیات درحال اجراست.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی اربعین به نقل ازمسئولان شورای راهبری فعالیتهای قرآن کمیته آموزشی و فرهنگی اربعین حاکیست: تلاوت قرآن توسط قاریان برجسته ایرانی، برپایی محافل انس با قرآن و اجرای اذان ازجمله برنامه هایی است که روزانه در شهرهای زیارتی عراق و موکب های قرآنی در مسیر پیاده روی اربعین برگزار می شود.

برپایه این گزارش اجرای تواشیح ، ابتهال  وآثار فاخر به زبان های عربی و فارسی در صحن حضرت زهرا(س) درنجف اشرف و مواکب مسیر پیاده روی اربعین نیز با استقبال زائران حسینی روبرو شده  و گروههای اعزامی جمع خوانی درکربلا نیز برنامه اجرا می کنند.

گفتنی است ازجمله اهداف برپایی  فعالیت های قرآنی به صورت متمرکز و با حضور قاریان برتر و اجرای برنامه های مردمی در موکب های مسیر پیاده روی اربعین، تقریب مذاهب برمحور قرآن  و ارتقای سطح مفاهیم و فرهنگ قرآنی در بین عزاداران و مشتاقان زیارت اربعین اعلام شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-شورای قرآنی-کمیته فرهنگی-تواشیح

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات