ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد حوزه و دانشگاه: حضور بانوان مبلغ در راهپیمایی اربعین برای اشاعه فرهنگ زینبی است


مبلغه عزامی شورای راهبری فعالیت بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: با توجه به رسالت حضرت زینب(س) در امتداد نهضت امام حسین(ع)، هدف از حضور بانوان مبلغ در راهپیمایی اربعین حسینی اشاعه فرهنگ زینبی است.

شهربانو صائب‌نیا استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار الاربعین در خصوص فلسفه پیاده روی اربعین گفت: روایت‌های فراوانی وجود دارد که زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز اربعین، از فضیلت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: اشاعه فرهنگ حسینی و فرهنگ زینبی، روایتگری، پاسخگویی به احکام شرعی و تبلیغ چهره چهره از جمله اهداف حضور بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین حسینی است.

صائب نیا خاطر نشان کرد: بیشترین نیاز زائران کسب آگاهی از مسائل و احکام شرعی است و تیم های تبلیغی شورای راهبری بانوان با حضور در مکان های مختلف شهرهای زیارتی عراق و مسیر پیاده روی در قالب حلقه های معرفت و تبلیغ چهره به چهره به بیان مسائل مورد نیاز می پردازند.

وی استقبال زائران از حضور بانوان مبلغه را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به برنامه های مبلغان در موضوعات متنوع و برای سنین مختلف، بسیاری از نیازهای زائران تامین می شود که عامل مهمی در استقبال از آنها است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: صائب‌نیا-مبلغه-اربعین-شورای بانوان-کمیته فرهنگی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات