ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد حوزه و دانشگاه: حضور بانوان مبلغ در راهپیمایی اربعین برای اشاعه فرهنگ زینبی است


مبلغه عزامی شورای راهبری فعالیت بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: با توجه به رسالت حضرت زینب(س) در امتداد نهضت امام حسین(ع)، هدف از حضور بانوان مبلغ در راهپیمایی اربعین حسینی اشاعه فرهنگ زینبی است.

شهربانو صائب‌نیا استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار الاربعین در خصوص فلسفه پیاده روی اربعین گفت: روایت‌های فراوانی وجود دارد که زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز اربعین، از فضیلت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: اشاعه فرهنگ حسینی و فرهنگ زینبی، روایتگری، پاسخگویی به احکام شرعی و تبلیغ چهره چهره از جمله اهداف حضور بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین حسینی است.

صائب نیا خاطر نشان کرد: بیشترین نیاز زائران کسب آگاهی از مسائل و احکام شرعی است و تیم های تبلیغی شورای راهبری بانوان با حضور در مکان های مختلف شهرهای زیارتی عراق و مسیر پیاده روی در قالب حلقه های معرفت و تبلیغ چهره به چهره به بیان مسائل مورد نیاز می پردازند.

وی استقبال زائران از حضور بانوان مبلغه را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به برنامه های مبلغان در موضوعات متنوع و برای سنین مختلف، بسیاری از نیازهای زائران تامین می شود که عامل مهمی در استقبال از آنها است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: صائب‌نیا-مبلغه-اربعین-شورای بانوان-کمیته فرهنگی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات