ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مبلغه اعزامی شورای راهبری بانوان: هدف مبلغان از حضور درمراسم اربعین پیام رسانی نهضت عاشورا است


مبلغه اعزامی شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به هدف مبلغان از حضور در پیاده روی اربعین حسینی گفت: پاسخگویی به مسایل بانوان نیاز مبرمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فاطمه طاهری از طلاب حوزه علمیه ریحانه النبی و مبلغه اعزامی شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در بیان فلسفه برگزاری مراسم اربعین گفت: فلسفه این همایش بزرگ معنوی درک مصائب امام حسین(ع) و حضرت زینب(ع) به میزان ظرفیت وجودی و تمرین یاری حضرت صاحب الزمان(عج) است، که امیدواریم ما مبلغان نیز در این مسیر گامی برداشته باشیم.

وی در گفتگو با خبرنگار الاربعین،  با اشاره به اینکه پاسخگویی به مسائل شرعی بانوان نیاز مبرمی است که باید درسالهای آینده نیز گسترش یابد، افزود: در چهار روزی که در موکب صاحب‌الزمان عمود 828 مستقر شدیم، بانوان زائر سوالات فراوانی درباره مسائل شرعی و آداب زیارت داشتند.

طاهری اظهارداشت: پیام‌رسانی نهضت عاشورا به آیندگان و خادمی امام حسین(ع) و حضرت زینب کبری(س) هدف ما برای کار تبلیغی در این پیاده روی بزرگ است.

وی گفت: پیش از اعزام، علاوه برگذراندن کلاس های توجیهی ، مطالعات جانبی در موضوعات مختلف داشتیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: فاطمه طاهری-اربعین-مبلغه-شورای بانوان-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات