ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی


اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی با حضور اندیشمندان ایرانی و عراقی در کربلای معلا برگزار می شود.

علیرضا توکلی طرقی مسؤول کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور در گفت وگو با خبرنگار الاربعین از برگزاری اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی با حضور و سخنرانی اندیشمندانی از کشورهای اروپایی ، امریکایی ، افریقایی و آسیایی  خبر داد.

وی زمان برگزاری اختتامیه این همایش را صبح یکشنبه (30 آبان ماه) اعلام کرد و گفت: این همایش به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار می شود.

دکتر توکلی تصریح کرد: دراین همایش از ایران نیز دکترسعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، حجج الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق و سیدجواد مظلومی، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری سخنرانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: در اختتامیه این همایش علمی و تخصصی زائران دانشگاهی ازکشورهای مختلف  آسیایی، اروپایی، آمریکایی و آفریقایی حضور خواهند داشت.

مسؤول کارگروه بین الملل ستاد اربعین کشور افزود: در این همایش استادان دانشگاه به ارائه مقالات تخصصی خود در حوزه آینده پژوهی اربعین، تدوین نقشه استراتژیک، آسیب شناسی ،  آثار و ابعاد اربعین در حوزه بین المللی می پردازند.

وی خاطر نشان کرد: این مراسم به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد و در پایان نشست جمع بندی با حضور استادان دانشگاه های مختلف برای برنامه ریزی و همکاری های علمی دانشمندان جهان اسلام در حوزه اربعین برگزار می شود.

گفتنی است، علاقه مندان برای برقراری ارتباط با دبیرخانه این همایش می توانند مطالب خود را به نشانی تلگرام: @english_arbaeen ارسال کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-توکلی-بین الملل-کمیته فرهنگی و آموزشی-همایش بین المللی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات