ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی


اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی با حضور اندیشمندان ایرانی و عراقی در کربلای معلا برگزار می شود.

علیرضا توکلی طرقی مسؤول کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور در گفت وگو با خبرنگار الاربعین از برگزاری اختتامیه همایش بین المللی و علمی تخصصی اربعین حسینی با حضور و سخنرانی اندیشمندانی از کشورهای اروپایی ، امریکایی ، افریقایی و آسیایی  خبر داد.

وی زمان برگزاری اختتامیه این همایش را صبح یکشنبه (30 آبان ماه) اعلام کرد و گفت: این همایش به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار می شود.

دکتر توکلی تصریح کرد: دراین همایش از ایران نیز دکترسعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، حجج الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق و سیدجواد مظلومی، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری سخنرانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: در اختتامیه این همایش علمی و تخصصی زائران دانشگاهی ازکشورهای مختلف  آسیایی، اروپایی، آمریکایی و آفریقایی حضور خواهند داشت.

مسؤول کارگروه بین الملل ستاد اربعین کشور افزود: در این همایش استادان دانشگاه به ارائه مقالات تخصصی خود در حوزه آینده پژوهی اربعین، تدوین نقشه استراتژیک، آسیب شناسی ،  آثار و ابعاد اربعین در حوزه بین المللی می پردازند.

وی خاطر نشان کرد: این مراسم به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد و در پایان نشست جمع بندی با حضور استادان دانشگاه های مختلف برای برنامه ریزی و همکاری های علمی دانشمندان جهان اسلام در حوزه اربعین برگزار می شود.

گفتنی است، علاقه مندان برای برقراری ارتباط با دبیرخانه این همایش می توانند مطالب خود را به نشانی تلگرام: @english_arbaeen ارسال کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-توکلی-بین الملل-کمیته فرهنگی و آموزشی-همایش بین المللی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات