ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پژوهشگر دانشگاه كربلا مطرح كرد؛ تأثير زيارت اربعين در شكل گيري مقاومت اسلامي


طائر صادق اسدي با تبيين اثر زيارت اربعين در تشكيل مقاومت اسلامي، گفت: مدافعان حرم كساني هستند كه از حسينيه ها، مسجدها و پياده روي اربعين به پا خواسته اند.

طائر صادق اسدي در دومين روز از همايش بين المللي اربعين حسيني كه به همت کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، به تبيين تأثير زيارت اربعين در ساخت جبهه مردمي مقاومت اسلامي پرداخت.

وي با بيان اينكه مدافعان حرم كساني هستند كه از حسينيه ها، مسجدها و پياده روي اربعين ها به پا خواسته اند، بر توجه به مسأله عاشورا تأكيد كرد و افزود: مدافعان حرم از امام حسين (ع) تأثير پذيرفته اند و هر چه داريم از امام حسين (ع) است.

اين پژوهشگر دانشگاه كربلا مقاومت را الهام گرفته از راه امام حسين (ع) و عاشورا عنوان و تصريح كرد: بيشتر و بلكه همه رزمندگاني كه در جنگ عراق و سوريه مشغول به دفاع از حرم اهل بيت (ع) و سرزمين خود هستند به اربعين و راه امام حسين (ع) اعتقاد قلبي دارند.

وي خاطرنشان كرد: دشمنان عراق و سوريه سفياني هستند و مدافعان حرم تنها هدفشان از بين بردن اين دشمنان است و درنهايت  هم مقاومت  فاتح و پيروز است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: طائر صادق اسدي-همایش بین الملل-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35963
لزوم بهره‌گیری از ارجاعات تاریخی اربعین در شعرسرایی
شاعر آئینی کشورمان با اشاره به اینکه شعرسرایی درباره اربعین نباید صرف پرداختن به شور و هیجان باشد، تصریح کرد: ارائه ارجاعات تاریخی، حماسه و حرکت در این حوزه، لازمه شعر اربعین است
 1396/03/07
35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات