ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پژوهشگر دانشگاه كربلا مطرح كرد؛ تأثير زيارت اربعين در شكل گيري مقاومت اسلامي


طائر صادق اسدي با تبيين اثر زيارت اربعين در تشكيل مقاومت اسلامي، گفت: مدافعان حرم كساني هستند كه از حسينيه ها، مسجدها و پياده روي اربعين به پا خواسته اند.

طائر صادق اسدي در دومين روز از همايش بين المللي اربعين حسيني كه به همت کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، به تبيين تأثير زيارت اربعين در ساخت جبهه مردمي مقاومت اسلامي پرداخت.

وي با بيان اينكه مدافعان حرم كساني هستند كه از حسينيه ها، مسجدها و پياده روي اربعين ها به پا خواسته اند، بر توجه به مسأله عاشورا تأكيد كرد و افزود: مدافعان حرم از امام حسين (ع) تأثير پذيرفته اند و هر چه داريم از امام حسين (ع) است.

اين پژوهشگر دانشگاه كربلا مقاومت را الهام گرفته از راه امام حسين (ع) و عاشورا عنوان و تصريح كرد: بيشتر و بلكه همه رزمندگاني كه در جنگ عراق و سوريه مشغول به دفاع از حرم اهل بيت (ع) و سرزمين خود هستند به اربعين و راه امام حسين (ع) اعتقاد قلبي دارند.

وي خاطرنشان كرد: دشمنان عراق و سوريه سفياني هستند و مدافعان حرم تنها هدفشان از بين بردن اين دشمنان است و درنهايت  هم مقاومت  فاتح و پيروز است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: طائر صادق اسدي-همایش بین الملل-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36620
حسینی عنوان کرد: زائران رابعین به 100 میلیون خواهدرسید/ حضور خبرنگاران اروپایی در اربعین سال جاری
رئیس اتحادیه رادیو تلویزیونی عراق از پیش بینی حضور 100 میلیون زائر در مراسم اربعین سال های آینده سخن گفت و اعلام کرد: طی مذاکراتی با اتحادیه رادیو تلویزیون های کشورهای اروپایی بنا شد در اربعین جاری 20 خبرنگار اروپایی مراسم اربعین را پوشش خبری دهند
 1396/05/16
36600
صالحی عنوان کرد: پرچم حرم امام رضا(ع) بر بالای موکب های اربعین/ مردم ایران و عراق با هم موکب بسازند
نماینده آستان قدس رضوی در کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین ضمن تشریح اقدامات این آستان در مراسم اربعین از مردم ایران خواست نه به صورت مستقل بلکه به صورت مشترک با مردم عراق موکب احداث کنند
 1396/05/12
36592
چهارمین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی اعضای کمیته برگزار شد
به گزارش کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، چهارمین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید احمدی، مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اعضای کمیته فرهنگی اربعین برگزار شد.
 1396/05/08

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات