ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني: طرح تكريم از موكب داران عراقي ابتكاري موفق و ستودني بود


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق برنامه هاي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را موفق ارزيابي كرد و طرح تكريم موكب داران عراقي را ابتكاري ستودني و موفق خواند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري درعراق در گفتگو با خبرنگار  الاربعین ، با اشاره به گستردگي و فراگيري برنامه هاي فرهنگي در اربعين اظهار داشت: تنوع برنامه هاي معرفتي در اربعين امسال چشمگير و رضايت بخش است.

وي در ادامه طرح تكريم مواكب عراقي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را ابتكار ارزشمند و بسيار خوبي دانست و افزود: ميزباني بي نظير مردم عراق جاي تقدير و تشكر دارد و طرح تكريم از موكب داران عراقي مصداق عملي «من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق» است.

حجت الاسلام والملمين نجفي روحاني كه به نمايندگي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در اجراي اين طرح حضور داشت، يادآور شد: بيش از 750 بسته هديه معنوي شامل يك جلد كلام الله مجيد، يك لوح تقدير و يك بيرق حضرت ابوالفضل العباس (ع) با شعار «اني احامي ابدا عن ديني» در اين طرح به صاحبان مواكب عراقي اهدا شد.

وي افزود: جمعي از روحانيان در قالب چندين هيئت با حضور در مواكب عراقي با تقدير و تشكر از ميزباني آنان نسبت به زائران حسيني، هديه معنوي را به آنان تقديم كردند.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق تكريم از موكب داران عراقي را در پذيرايي از زائران حسيني يك وظيفه اخلاقي دانست و افزود: موكب داران در حقيقت از طرف حضرت سيد الشهدا (ع) و به عشق آن حضرت از زائران پذيرايي مي كنند.

وي با اشاره به عشق و اخلاص مردم عراق در پذيرايي از زئران حسيني گفت: مردم عراق با وجود برخي از مشكلات اقتصادي با تمام وجود و با شوق فراوان هرچه دارند در طبق اخلاص مي گذارند و از زائران به انواع مختلف پذيرايي مي كنند كه بايد قدر اين همه محبت را دانست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني تصريح كرد: استقبال گرم و برخورد بسيار صميمانه موكب داران عراقي از هيئت هاي طرح تكريم، بيانگر پيوند عميق معنوي و ديني بين مردم عراق و ايران است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجفی روحانی-اربعین-موکب-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات