ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني: طرح تكريم از موكب داران عراقي ابتكاري موفق و ستودني بود


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق برنامه هاي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را موفق ارزيابي كرد و طرح تكريم موكب داران عراقي را ابتكاري ستودني و موفق خواند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري درعراق در گفتگو با خبرنگار  الاربعین ، با اشاره به گستردگي و فراگيري برنامه هاي فرهنگي در اربعين اظهار داشت: تنوع برنامه هاي معرفتي در اربعين امسال چشمگير و رضايت بخش است.

وي در ادامه طرح تكريم مواكب عراقي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را ابتكار ارزشمند و بسيار خوبي دانست و افزود: ميزباني بي نظير مردم عراق جاي تقدير و تشكر دارد و طرح تكريم از موكب داران عراقي مصداق عملي «من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق» است.

حجت الاسلام والملمين نجفي روحاني كه به نمايندگي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در اجراي اين طرح حضور داشت، يادآور شد: بيش از 750 بسته هديه معنوي شامل يك جلد كلام الله مجيد، يك لوح تقدير و يك بيرق حضرت ابوالفضل العباس (ع) با شعار «اني احامي ابدا عن ديني» در اين طرح به صاحبان مواكب عراقي اهدا شد.

وي افزود: جمعي از روحانيان در قالب چندين هيئت با حضور در مواكب عراقي با تقدير و تشكر از ميزباني آنان نسبت به زائران حسيني، هديه معنوي را به آنان تقديم كردند.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق تكريم از موكب داران عراقي را در پذيرايي از زائران حسيني يك وظيفه اخلاقي دانست و افزود: موكب داران در حقيقت از طرف حضرت سيد الشهدا (ع) و به عشق آن حضرت از زائران پذيرايي مي كنند.

وي با اشاره به عشق و اخلاص مردم عراق در پذيرايي از زئران حسيني گفت: مردم عراق با وجود برخي از مشكلات اقتصادي با تمام وجود و با شوق فراوان هرچه دارند در طبق اخلاص مي گذارند و از زائران به انواع مختلف پذيرايي مي كنند كه بايد قدر اين همه محبت را دانست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني تصريح كرد: استقبال گرم و برخورد بسيار صميمانه موكب داران عراقي از هيئت هاي طرح تكريم، بيانگر پيوند عميق معنوي و ديني بين مردم عراق و ايران است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجفی روحانی-اربعین-موکب-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات