ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني: طرح تكريم از موكب داران عراقي ابتكاري موفق و ستودني بود


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق برنامه هاي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را موفق ارزيابي كرد و طرح تكريم موكب داران عراقي را ابتكاري ستودني و موفق خواند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري درعراق در گفتگو با خبرنگار  الاربعین ، با اشاره به گستردگي و فراگيري برنامه هاي فرهنگي در اربعين اظهار داشت: تنوع برنامه هاي معرفتي در اربعين امسال چشمگير و رضايت بخش است.

وي در ادامه طرح تكريم مواكب عراقي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين را ابتكار ارزشمند و بسيار خوبي دانست و افزود: ميزباني بي نظير مردم عراق جاي تقدير و تشكر دارد و طرح تكريم از موكب داران عراقي مصداق عملي «من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق» است.

حجت الاسلام والملمين نجفي روحاني كه به نمايندگي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در اجراي اين طرح حضور داشت، يادآور شد: بيش از 750 بسته هديه معنوي شامل يك جلد كلام الله مجيد، يك لوح تقدير و يك بيرق حضرت ابوالفضل العباس (ع) با شعار «اني احامي ابدا عن ديني» در اين طرح به صاحبان مواكب عراقي اهدا شد.

وي افزود: جمعي از روحانيان در قالب چندين هيئت با حضور در مواكب عراقي با تقدير و تشكر از ميزباني آنان نسبت به زائران حسيني، هديه معنوي را به آنان تقديم كردند.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق تكريم از موكب داران عراقي را در پذيرايي از زائران حسيني يك وظيفه اخلاقي دانست و افزود: موكب داران در حقيقت از طرف حضرت سيد الشهدا (ع) و به عشق آن حضرت از زائران پذيرايي مي كنند.

وي با اشاره به عشق و اخلاص مردم عراق در پذيرايي از زئران حسيني گفت: مردم عراق با وجود برخي از مشكلات اقتصادي با تمام وجود و با شوق فراوان هرچه دارند در طبق اخلاص مي گذارند و از زائران به انواع مختلف پذيرايي مي كنند كه بايد قدر اين همه محبت را دانست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني تصريح كرد: استقبال گرم و برخورد بسيار صميمانه موكب داران عراقي از هيئت هاي طرح تكريم، بيانگر پيوند عميق معنوي و ديني بين مردم عراق و ايران است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجفی روحانی-اربعین-موکب-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات