ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد دانشگاه بغداد تأكيد كرد؛ ضرورت كار گروهي براي خدمت رساني به زائران اربعين


زمان كناني بر اجتماع و كار گروهي براي خدمت رساني به زائران اربعين تأكيد كرد و گفت: امسال با اقدام جمعي حشد الشعبي تاكنون به 100 هزار زائر ايراني خدمات رساني شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي الاربعین از كربلاي معلا، زمان كناني استاد دانشگاه بغداد در دومين روز از همايش بين المللي اربعين حسيني كه در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، بر اجتماع و كار جمعي و گروهي در راستاي رفع مشكلات زائران اربعين تأكيد كرد.

وي دراين همايش كه به همت كارگروه بين الملل كميته فرهنگي و آموزشي اربعين برگزار شد با بيان اينكه برخي سعي مي كنند به صورت فردي خود را از كمبودها و دشمني ها نجات دهند و مشكلاتشان را به تنهايي حل كنند، افزود: نجات از سلوك فردي به جمعي بايد تغيير كند و چند نفر تصميم جمعي بگيرند و عيب ها، نقص ها و كمبودها با كار و توسل جمعي رفع شود.

استاد دانشگاه بغداد در اين زمينه به كار گروهي جمعي 10 هزار نفر از اهالي كربلا به عنوان «حسد الشعبي» اشاره كرد كه سال گذشته تصميم بر ارائه خدمات به زائران اربعين گرفتند و شرايط مناسب براي اسكان، تغذيه و حمل و نقل آنان را به خوبي و شايستگي فراهم كردند.

وي گفت: سال گذشته با اقدام جمعي حشد الشعبي به 60 هزار زائر ايراني و 30 هزار زائر غيرايراني خدمات ارائه شد به اين صورت كه به مكان هاي تجمع زائران ايراني رفتند و آنها را به خانه ها برده و علاوه براسكان، ديگر خدمات مورد نياز را به زائران ارائه دادند.

زمان كناني با بيان اينكه امسال و تا به امروز (شنبه) 100 هزار زائر ايراني از خدمات گروهي حشدالشعبي استفاده كرده اند، ابراز كرد: 40 هزار عراقي براي رفع نياز زائران در قالب مشاركت اجتماعي فعال اند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زمان كناني - همایش بین المللی- کمیته فرهنگی و آموزشی-اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات