ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون آموزش حوزه هاي علميه: زيارت اربعين ريشه قرآني و روايي دارد


حجت الاسلام رستم نژاد ياد اولياي خدا، بزرگداشت شعائر الهي، اظهار مودت به ذوي القربي و برائت از ظالمان را به عنوان ريشه هاي قرآني و روايي زيارت اربعين برشمرد.

به گزارش خبرنگاراعزامي پايگاه اطلاع رساني الاربعین، حجت الاسلام مهدي رستم نژاد معاون آموزش حوزه هاي علميه در دومين روز از همايش بين المللي اربعين حسيني كه به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، به تبيين ريشه هاي قرآني و روايي زيارت اربعين پرداخت.

وي ياد اولياي خدا، بزرگداشت شعائرالهي، اظهارمودت به ذوي القربي و برائت از ظالمان را به عنوان ريشه هاي قرآني و روايي زيارت اربعين برشمرد و گفت: مكتب اربعين مكتب زيارت است و زيارت به صورت مكتب ريشه در اربعين دارد.

معاون آموزش حوزه هاي علميه افزود: استخراج ريشه هاي قرآني راهپيمايي اربعين بدون داشتن نگاه كيفي گاهي آسيب هايي در پي دارد چراكه زيارت و اربعين خود آمدن و حضور است و حضور مردم در راهپيمايي اربعين ريشه در اعتقادات دارد.

وي گفت: زيارت اربعين ياد اولياي خدا، مصداق توقير و احترام، بزرگداشت شعائر الله، اظهار مودت به ذوي القربي و برائت از ظالمان است چراكه خدا افشاگري عليه ظالمان و اعلام برائت از دشمنان را دوست دارد.

حجت الاسلام رستم نژاد افزود: زيارت اربعين تجديد ميثاق با امام حسين (ع) است و مي گويد گمشده ها هر جا كه هستيد بايد به كربلا رجوع كنيد.

وي خاطرنشان كرد: زيارت اربعين براي تجديد ميثاق و اعلام وفاداري به امام است چنانچه امام رضا (ع) فرمودند كه هر امامي عهدي بر انسان ها دارد و زيارت قبور يكي از مواد اين عهد و تماميت وفا است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مهدی رستم نژاد-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02
36995
پیش‌بینی سه و نیم میلیون زائر در اربعین 96
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق طی نشست هماهنگی با مسئولان ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه از سال 90 تاکنون، طی هر دوره، 200 تا 500 هزار نفر به زوار کربلا در اربعین افزوده می‌شود، اعلام کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود که سه و نیم میلیون ایرانی به زیارت کربلا بروند.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات