ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين حسيني قزويني: الگو بودن سيدالشهدا در عصر حاضر تبيين شود


مدير شبكه جهاني ولايت با بيان اينكه هرگز نبايد بگذاريم پيام عاشورا به فراموشي سپرده شود، بهره برداري مناسب از مراسم اربعين را ضروري خواند و گفت: بايد تلاش كنيم تفكر پيام عاشورايي را در اذهان نسل جوان به ويژه طبقه تحصيلكرده زنده كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد حسيني قزويني در گفتگو با خبرنگار الاربعین با اشاره به ظرفيت جهاني اربعين در معرفي كلان اسلام ناب، گفت: مراسم باشكوه اربعين در چند سال اخير به يك رويداد جهاني تبديل شده است، چنانچه از برخي خبرگزاري هاي بزرگ آمريكا تصميم گرفتند مستندي از اربعين بسازند.

وي افزود: تمام قيام ها، انقلاب ها و بزرگاني مانند گاندي مي گويند كه الگوي ما حضرت سيدالشهدا (ع) است يا آنتوان باراي مسيحي مي گويد اگر حسين از ما مسيحي ها بود در هر كوچه و بازار و بيابان خيمه اي مي زديم و مردم دنيا را با نام امام  حسين به طرف مسيحيت دعوت مي كرديم.

مدير شبكه جهاني ولايت با بيان اينكه هرگز نبايد بگذاريم پيام عاشورا به فراموشي سپرده شود، بهره برداري مناسب از مراسم اربعين را ضروري خواند و گفت: بايد تلاش كنيم تفكر پيام عاشورايي را در اذهان نسل جوان به ويژه طبقه تحصيلكرده زنده كنيم.

وي تصريح كرد: همانطور كه سيدالشهدا با يزيد زمانش مبارزه كرد ما يزيد زمان خود را بشناسيم و الگو بودن سيدالشهدا (ع) در عصر حاضر را تبيين كنيم كه دنيا تشنه اين معارف است و مردم به ويژه قشر تحصيلكرده نمي تواند برتابد كه خود يا مسؤولان بيايند در برابر طاغوت هاي جهان سر خم كنند و زير بار سلطه هاي جهاني بروند.

حجت الاسلام والمسلمين حسيني قزويني با اشاره به فعاليت هاي شبكه ولايت در ايام اربعين، گفت: امسال شبكه ولايت 1100 نفر اروپايي را از 25 كشور جهان وارد عراق كرده است كه 300 نفر از پرتقال  غيرمسلمان هستند؛ صحنه هاي عشق و ارادت اين افراد به سيدالشهدا (ع) فيلمبرداري شده است.

وي با اشاره به ورود چند گروه اهل سنت و نيز مستبصريني از ايران و اروپا به كربلا، مراسم پياده روي اربعين را يك مسأله جهاني عنوان كرد و گفت: همايش اربعين در تاريخه بي نظير است چراكه هيچ جا 25 ميليون جمعيت در يك جا با هم شركت نمي كنند و اين امر در تاريخ بشريت سابقه نداشته است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: قزوینی-ولایت-اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات