ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين حسيني قزويني: الگو بودن سيدالشهدا در عصر حاضر تبيين شود


مدير شبكه جهاني ولايت با بيان اينكه هرگز نبايد بگذاريم پيام عاشورا به فراموشي سپرده شود، بهره برداري مناسب از مراسم اربعين را ضروري خواند و گفت: بايد تلاش كنيم تفكر پيام عاشورايي را در اذهان نسل جوان به ويژه طبقه تحصيلكرده زنده كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد حسيني قزويني در گفتگو با خبرنگار الاربعین با اشاره به ظرفيت جهاني اربعين در معرفي كلان اسلام ناب، گفت: مراسم باشكوه اربعين در چند سال اخير به يك رويداد جهاني تبديل شده است، چنانچه از برخي خبرگزاري هاي بزرگ آمريكا تصميم گرفتند مستندي از اربعين بسازند.

وي افزود: تمام قيام ها، انقلاب ها و بزرگاني مانند گاندي مي گويند كه الگوي ما حضرت سيدالشهدا (ع) است يا آنتوان باراي مسيحي مي گويد اگر حسين از ما مسيحي ها بود در هر كوچه و بازار و بيابان خيمه اي مي زديم و مردم دنيا را با نام امام  حسين به طرف مسيحيت دعوت مي كرديم.

مدير شبكه جهاني ولايت با بيان اينكه هرگز نبايد بگذاريم پيام عاشورا به فراموشي سپرده شود، بهره برداري مناسب از مراسم اربعين را ضروري خواند و گفت: بايد تلاش كنيم تفكر پيام عاشورايي را در اذهان نسل جوان به ويژه طبقه تحصيلكرده زنده كنيم.

وي تصريح كرد: همانطور كه سيدالشهدا با يزيد زمانش مبارزه كرد ما يزيد زمان خود را بشناسيم و الگو بودن سيدالشهدا (ع) در عصر حاضر را تبيين كنيم كه دنيا تشنه اين معارف است و مردم به ويژه قشر تحصيلكرده نمي تواند برتابد كه خود يا مسؤولان بيايند در برابر طاغوت هاي جهان سر خم كنند و زير بار سلطه هاي جهاني بروند.

حجت الاسلام والمسلمين حسيني قزويني با اشاره به فعاليت هاي شبكه ولايت در ايام اربعين، گفت: امسال شبكه ولايت 1100 نفر اروپايي را از 25 كشور جهان وارد عراق كرده است كه 300 نفر از پرتقال  غيرمسلمان هستند؛ صحنه هاي عشق و ارادت اين افراد به سيدالشهدا (ع) فيلمبرداري شده است.

وي با اشاره به ورود چند گروه اهل سنت و نيز مستبصريني از ايران و اروپا به كربلا، مراسم پياده روي اربعين را يك مسأله جهاني عنوان كرد و گفت: همايش اربعين در تاريخه بي نظير است چراكه هيچ جا 25 ميليون جمعيت در يك جا با هم شركت نمي كنند و اين امر در تاريخ بشريت سابقه نداشته است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: قزوینی-ولایت-اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات