ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین: فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسان باشد


استاد دانشگاه با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، گفت: فرهنگی باید جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار شد، در باره ویژگی های فرهنگی که می تواند جهانی شود، سخن گفت.

وی با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، افزود: ما باید ببینیم فرهنگی که می خواهد جهانی شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد، زیرا فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: وقتی فرهنگ با سیره پاک انسان همخوانی داشت، مسیر تکامل انسان به درستی هدایت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: دومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است  دنبال حقیقت بودن ونه به دنبال قدرت و سیطره بودن است. همانطورکه امام حسین فرمودند: من برای اصلاح امت جدم و اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم نه برای سیطره و قدرت.

خانم البرزی یادآور شد: سومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است دوری از نگاه ابزاری به انسان هاست، زیرا کرامت یک کرامت عمومی است و همه افراد و رحمانیت خدا را شامل می شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: البرزی-شورای راهبری بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


34339
استاد دانشگاه علامه طباطبايي تاكيد كرد: رعايت آداب زيارت در حرم هاي مطهر ائمه(ع)
استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه حرم امام حسين(ع) محل اقامت و تردد ملائكه است تاكيد كرد: رعايت آداب زيارت در چنين مكان مقدسي بر همه زوار لازم است.
 1395/10/19
34338
مسئول بعثه رهبري در كربلا عنوان كرد: اجراي برنامه هاي منظم و مفيد بعثه براي زوار عتبات
مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اجراي برنامه هاي منظم و مفيد بعثه براي زوار عتبات گفت: روحانيون و مديران كاروان ها بايد براي بهره مندي بيشتر زوار اين اين مراسمات اطلاع رساني لازم را داشته باشند.
 1395/10/19
34262
ذوالفقاری مطرح کرد: فعالیت دبیرخانه ستاد مرکزی اربعین حسینی دائمی می شود
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از دائمی شدن دبیرخانه ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد و گفت: همه استانداران مکلفند تا با انتخاب نماینده‌ای از استان خود، برنامه‌ها و مباحث مربوط به استان خود را در زمینه برگزاری مراسم اربعین حسینی پیگیری و به این دبیرخانه اعلام کنند.
 1395/10/15

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات