ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین: فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسان باشد


استاد دانشگاه با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، گفت: فرهنگی باید جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار شد، در باره ویژگی های فرهنگی که می تواند جهانی شود، سخن گفت.

وی با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، افزود: ما باید ببینیم فرهنگی که می خواهد جهانی شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد، زیرا فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: وقتی فرهنگ با سیره پاک انسان همخوانی داشت، مسیر تکامل انسان به درستی هدایت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: دومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است  دنبال حقیقت بودن ونه به دنبال قدرت و سیطره بودن است. همانطورکه امام حسین فرمودند: من برای اصلاح امت جدم و اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم نه برای سیطره و قدرت.

خانم البرزی یادآور شد: سومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است دوری از نگاه ابزاری به انسان هاست، زیرا کرامت یک کرامت عمومی است و همه افراد و رحمانیت خدا را شامل می شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: البرزی-شورای راهبری بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18
35785
سی و هفتمین نشست علمی / با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین"
موسسه "وارث انبیا الدراسات تخصصی فی نهضت حسینی" وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام، سی و هفتمین نشست علمی با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین" را برگزار می کند.
 1396/02/16

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات