ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین: فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسان باشد


استاد دانشگاه با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، گفت: فرهنگی باید جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم البرزی، استاد دانشگاه در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی شدن اربعین که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلا برگزار شد، در باره ویژگی های فرهنگی که می تواند جهانی شود، سخن گفت.

وی با بیان اینکه اسلام با جهانی شدن مشکلی ندارد، افزود: ما باید ببینیم فرهنگی که می خواهد جهانی شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد، زیرا فرهنگی می تواند جهانی شود که منطبق با سیره پاک انسانی و هماهنگ با قلب و جوارح درون و برون انسان باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: وقتی فرهنگ با سیره پاک انسان همخوانی داشت، مسیر تکامل انسان به درستی هدایت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: دومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است  دنبال حقیقت بودن ونه به دنبال قدرت و سیطره بودن است. همانطورکه امام حسین فرمودند: من برای اصلاح امت جدم و اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم نه برای سیطره و قدرت.

خانم البرزی یادآور شد: سومین ویژگی فرهنگی که مستحق جهانی شدن است دوری از نگاه ابزاری به انسان هاست، زیرا کرامت یک کرامت عمومی است و همه افراد و رحمانیت خدا را شامل می شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: البرزی-شورای راهبری بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36529
ترویج و جهانی‌سازی فرهنگ عاشورا
مدير آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، ترویج و جهانی‌سازی فرهنگ عاشورا را از جمله اهداف این نهاد در جریان عظیم پیاده‌روی اربعین برشمرد
 1396/05/04
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات