ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بازدید مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی ازموکب های ایرانی در کربلای معلی


مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی، با حضور در چند موکب ایرانی درکربلای معلا از بخش ویژه بانوان این موکب ها بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از کربلای معلی، مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، دربازدید از تعدادی ازموکب های ایرانی درکربلای معلی از بخش ویژه بانوان این موکب ها بازدید و با زائران ایرانی و مسئولین این بخش ها گفتگوکرد.

دکتر لاله افتخاری با حضور درموکب استان قم، در بیان مجموعه فعالیت های شورای راهبری بانوان اظهار داشت: شورای راهبری بانوان اربعین با حضور اساتید برتر از حوزه و دانشگاه و مبلغین مسلط به زبان های مختلف، در حوزه های اعتقادی، معرفتی، احکام، پاسخگویی به شبهات، مشاوره و... به بانوان زائر در شهرهای زیارتی و مسیر پیاده روی اربعین خدمات ارائه می دهد.

بر پایه این گزارش ، طبق هماهنگی صورت گرفته با مسئولین موکب استان قم، تعدادی از مبلغین اعزامی در این موکب مشغول به فعالیت اند.

افتخاری همچنین با حضور درموکب احمد بن موسی(ع) ازاستان فارس که ظرفیت گنجایش هزاران بانوی زائررا دارد، از بخش های مختلف این موکب بازدید کرد و با زائران ایرانی به گفتگو نشست.

تیم درمانی وپزشکی موکب احمد بن موسی، با استفاده ازپزشکان مجرب استان فارس و تیم درمانی خانم در حال خدمت رسانی بهداشتی و درمانی به بانوان زائر اربعین است.

بخش ویژه کودکان و خیاطی از دیگر بخش های ویژه بانوان در موکب احمد بن موسی(ع) است.

بانوان زائر در گفتگو با مسئول شورای راهبری بانوان از دغدغه ها، برخی  مشکلات و نیازمندی های خود سخن گفتند.

موکب کریمه اهل بیت(س) نیز از دیگر موکب هایی بود که مسئول شورای راهبری بانوان ضمن بازدید از آن ازفعالیت ها و اقدامات صورت گرفته برای استقبال از بانوان زائر مطلع شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: لاله افتخاری-شورای بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات