ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زنان می توانند در جهانی سازی اربعین تاثیر بسزای داشته باشند


خانم زرنگار گفت: امام حسین(ع) متعلق به همه بشریت است نه فقط شیعیان. حتی صائبین، اهل سنت و مسیحیان در راهپیمایی ، عزاداری و برپایی موکب ها مشارکت دارند و امروز زنان هم باید در این فرهنگ سازی جهانی سازی مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم زرنگار از محققان حوزوی در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی سازی اربعین که به همت شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلی برپا شد، به موضوع نقش سواد رسانه ای زنان در جهانی سازی اربعین پرداخت.

وی گفت: جهانی شدن، یک روند و حرکت تدریجی، طبیعی و تکاملی برای ایجاد جهانی با ارزش های مشترک و احترام به مبانی فرهنگی دیگران است.

خانم زرنگار تصریح کرد: امروزه این روند طبیعی به سوی اهداف خاص اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی قدرت های سلطه سوق داده شده است.

وی با اشاره به اینکه قدرت های پیشرفته غربی سیر طبیعی جهانی شدن را منحرف کرده اند، افزود: این قدرت ها به همراه صاحبان شرکت های بزرگ اقتصادی و تجاری این روند را درخدمت منافع خود گرفته اند و با منحرف کردن سیر طبیعی جهانی شدن به نوعی خود را به این فرایند تحمیل کرده و نوعی جهانی کردن به میل خود و در جهت اهداف خود را پدید آورده اند که به این پروژه جدید، جهانی سازی گفته می شود.

این محقق حوزوی با طرح این سئوال که زنان چگونه می توانند با سواد رسانه ای در جهانی سازی اربعین نقش داشته باشند؟، افزود: برای تبیین این موضوع نیاز به بیان چند مطلب از جمله اربعین سواد رسانه ای و نقش زنان در جهانی سازی اربعین با سواد رسانه ای است.

وی افزود: ترکیب عشق و ایمان، عقل و عاطفه، از ویژگی های منحصر به فرد مکتب اهل بیت(ع) در مراسم اربعین است. حرکت عاشقانه و مومنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی سابقه بدون تردید از جمله شعائر الهی است.

این سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: اربعین نماد تبلور وحدت و بیعت با امام حسین(ع) است که نمود جهانی دارد. پیاده روی اربعین حیات همگانی را تضمین می کند از این رو دشمنان از تجمع مسلمانان واهمه دارند.

وی تاثیر تجمع های مذهبی در جهان را بسیار زیاد خواند و افزود: یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین تجمع های جهانی آیین معنوی اربعین است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زرنگار-شورای بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات