ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زنان می توانند در جهانی سازی اربعین تاثیر بسزای داشته باشند


خانم زرنگار گفت: امام حسین(ع) متعلق به همه بشریت است نه فقط شیعیان. حتی صائبین، اهل سنت و مسیحیان در راهپیمایی ، عزاداری و برپایی موکب ها مشارکت دارند و امروز زنان هم باید در این فرهنگ سازی جهانی سازی مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم زرنگار از محققان حوزوی در نشست علمی و تخصصی نقش زنان در جهانی سازی اربعین که به همت شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در کربلای معلی برپا شد، به موضوع نقش سواد رسانه ای زنان در جهانی سازی اربعین پرداخت.

وی گفت: جهانی شدن، یک روند و حرکت تدریجی، طبیعی و تکاملی برای ایجاد جهانی با ارزش های مشترک و احترام به مبانی فرهنگی دیگران است.

خانم زرنگار تصریح کرد: امروزه این روند طبیعی به سوی اهداف خاص اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی قدرت های سلطه سوق داده شده است.

وی با اشاره به اینکه قدرت های پیشرفته غربی سیر طبیعی جهانی شدن را منحرف کرده اند، افزود: این قدرت ها به همراه صاحبان شرکت های بزرگ اقتصادی و تجاری این روند را درخدمت منافع خود گرفته اند و با منحرف کردن سیر طبیعی جهانی شدن به نوعی خود را به این فرایند تحمیل کرده و نوعی جهانی کردن به میل خود و در جهت اهداف خود را پدید آورده اند که به این پروژه جدید، جهانی سازی گفته می شود.

این محقق حوزوی با طرح این سئوال که زنان چگونه می توانند با سواد رسانه ای در جهانی سازی اربعین نقش داشته باشند؟، افزود: برای تبیین این موضوع نیاز به بیان چند مطلب از جمله اربعین سواد رسانه ای و نقش زنان در جهانی سازی اربعین با سواد رسانه ای است.

وی افزود: ترکیب عشق و ایمان، عقل و عاطفه، از ویژگی های منحصر به فرد مکتب اهل بیت(ع) در مراسم اربعین است. حرکت عاشقانه و مومنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی سابقه بدون تردید از جمله شعائر الهی است.

این سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: اربعین نماد تبلور وحدت و بیعت با امام حسین(ع) است که نمود جهانی دارد. پیاده روی اربعین حیات همگانی را تضمین می کند از این رو دشمنان از تجمع مسلمانان واهمه دارند.

وی تاثیر تجمع های مذهبی در جهان را بسیار زیاد خواند و افزود: یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین تجمع های جهانی آیین معنوی اربعین است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زرنگار-شورای بانوان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات