ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مؤسس شبكه اهل البيت در كربلا: نقش اربعين در ترويج مذهب شيعه بي بديل است


آيت الله مدرسي نقش اربعين حسيني (ع) را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

آيت الله سيدهادي مدرسي مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با اشاره به فرا رسيدن ايام اربعين حسيني (ع)، نقش اربعين را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین ، مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با بيان اينكه در گذشته مرزي بين ايران و عراق وجود نداشته و اين مرزها را استعمار بين دو كشور قرار داده است، گفت: مرزها بين دو ملت بايد عملا برداشته شود، به ايراني ها گذرنامه عراقي و به عراقي ها گذرنامه ايراني داده شود.

وي افزود: يكي از مبلغان تونسي كه 25 سال به تبليغ شيعه مشغول بود و افراد بسياري را نيز شيعه كرده بود، وقتي در ايام اربعين به كربلا آمد، مي گفت كه هركس را مي خواهيد شيعه كنيد به پياده روي اربعين بياوريد.

آيت الله مدرسي با حضور در دفتر بعثه مقام معظم رهبري و در ديدار حجج اسلام نجفي روحاني مسؤول نمايندگي بعثه در عراق، اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق و احمدي مسؤول كميته فرهنگي و آموزشي اربعين، دو راهكار افزايش نظم و ارائه خدمات دولتي به موكب داران را در اين ايام بسيار ارزشمند دانست.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مدرسی-الاربعین-شبکه اهل بیت

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات