ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مؤسس شبكه اهل البيت در كربلا: نقش اربعين در ترويج مذهب شيعه بي بديل است


آيت الله مدرسي نقش اربعين حسيني (ع) را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

آيت الله سيدهادي مدرسي مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با اشاره به فرا رسيدن ايام اربعين حسيني (ع)، نقش اربعين را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین ، مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با بيان اينكه در گذشته مرزي بين ايران و عراق وجود نداشته و اين مرزها را استعمار بين دو كشور قرار داده است، گفت: مرزها بين دو ملت بايد عملا برداشته شود، به ايراني ها گذرنامه عراقي و به عراقي ها گذرنامه ايراني داده شود.

وي افزود: يكي از مبلغان تونسي كه 25 سال به تبليغ شيعه مشغول بود و افراد بسياري را نيز شيعه كرده بود، وقتي در ايام اربعين به كربلا آمد، مي گفت كه هركس را مي خواهيد شيعه كنيد به پياده روي اربعين بياوريد.

آيت الله مدرسي با حضور در دفتر بعثه مقام معظم رهبري و در ديدار حجج اسلام نجفي روحاني مسؤول نمايندگي بعثه در عراق، اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق و احمدي مسؤول كميته فرهنگي و آموزشي اربعين، دو راهكار افزايش نظم و ارائه خدمات دولتي به موكب داران را در اين ايام بسيار ارزشمند دانست.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مدرسی-الاربعین-شبکه اهل بیت

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات