ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مؤسس شبكه اهل البيت در كربلا: نقش اربعين در ترويج مذهب شيعه بي بديل است


آيت الله مدرسي نقش اربعين حسيني (ع) را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

آيت الله سيدهادي مدرسي مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با اشاره به فرا رسيدن ايام اربعين حسيني (ع)، نقش اربعين را در ترويج مذهب شيعه بي بديل خواند و بر تقويت ارتباط دو ملت ايران و عراق از طريق برداشتن مرزهاي معنوي و جغرافيايي تأكيد كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین ، مؤسس شبكه اهل البيت (ع) در كربلا با بيان اينكه در گذشته مرزي بين ايران و عراق وجود نداشته و اين مرزها را استعمار بين دو كشور قرار داده است، گفت: مرزها بين دو ملت بايد عملا برداشته شود، به ايراني ها گذرنامه عراقي و به عراقي ها گذرنامه ايراني داده شود.

وي افزود: يكي از مبلغان تونسي كه 25 سال به تبليغ شيعه مشغول بود و افراد بسياري را نيز شيعه كرده بود، وقتي در ايام اربعين به كربلا آمد، مي گفت كه هركس را مي خواهيد شيعه كنيد به پياده روي اربعين بياوريد.

آيت الله مدرسي با حضور در دفتر بعثه مقام معظم رهبري و در ديدار حجج اسلام نجفي روحاني مسؤول نمايندگي بعثه در عراق، اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق و احمدي مسؤول كميته فرهنگي و آموزشي اربعين، دو راهكار افزايش نظم و ارائه خدمات دولتي به موكب داران را در اين ايام بسيار ارزشمند دانست.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مدرسی-الاربعین-شبکه اهل بیت

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات