ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در یک نشست علمی و تخصصی صورت گرفت؛ بررسی نقش بانوان در جهانی سازی اربعین


درادامه برگزاری سلسله نشست های علمی و تخصصی، نشست بررسی نقش بانوان در جهانی سازی اربعین در کربلای معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعن، درادامه برگزاری سلسله نشست های علمی و تخصصی، نشست بررسی نقش بانوان در جهانی سازی اربعین، با حضور جمعی ازبانوان اندیشمند و فرهیخته حوزوی و دانشگاهی شامگاه جمعه (28 آبان ماه) در کربلای معلا برگزار شد.

درآغازاین نشست خانم لاله افتخاری، رییس شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین به بیان اهداف برگزاری نشست بررسی نقش بانوان در جهانی سازی اربعین پرداخت.

وی افزود: دراین نشست بانوانی از استادان حوزه و دانشگاه موضوع نشست را با ارائه مقاله و سخنرانی از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهند.

رییس شورای راهبری فعالیت های بانوان، ویژگی های فرهنگی مستحق جهانی شدن، نقش هوش معنوی زنان درجهانی سازی فرهنگ اربعین، نقش سواد رسانه ای زنان در زمینه سازی اربعین وعوامل جذابیت اسلام درجهان با تکیه برجذابیت اهل بیت(ع) را محورهای سخنرانی خانم ها البرزی، جهازی، زرنگاری و ربانی ازمدرسان دانشگاه و حوزه دراین نشست ذکر کرد.

وی همچنین افزود: زنان و گفتمان جهانی اربعین، جهانی سازی پیام اربعین با تاکید بر الگوی سوم خانواده و جهانی سازی پیام اربعین نیز موضوع های سخنرانی خانم ها حجازی ، حیدری مجد و همافر است.

افتخاری در پایان سخنان خود اظهار داشت: بانوان با حضور آگاهانه درعرصه های فردی، خانوادگی و اجتماعی، پیام خود در الگوگیری از حضرت زینب(س) را به جهانیان اعلام می کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شورای راهبری فعالیت های بانوان-نشست علمی و تخصصی- بانوان مبلغه-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات