ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم در کربلا


یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در کربلای معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام، عصر جمعه(28 آبان ماه) به همت شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در حسینیه قمی ها در کربلای معلا برگزار شد.

در آغاز این همایش حجت الاسلام شیخ مازن از فرماندهان حشدالشعبی عراق به سخنرانی پرداخت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: امروز رزمندگان عراقی در مرزهای این کشور علیه داعش و تکفیرها می جنگند ما بتوانیم راحت به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

وی اظهار داشت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حریم ولایت و اهل بیت از جان خود گذشتند تا امروز این حرکت عظیم اربعین حسینی در عراق شکل بگیرد و باید قدردان آن باشیم.

در ادامه این همایش مرتضی حیدری آل کثیر از شعرای ایرانی، اشعار حماسی خود را در حمایت از رزمندگان و مدافعان حرم برای زائران ایرانی قرائت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، نیز در این همایش به مقایسه مدیریت حج و مراسم معنوی اربعین پرداخت و استقبال مردم عراق و میزبانی آن ها را از زائران بی بدیل دانست و بر قدردانی از این حرکت معنوی تاکید کرد.

وی با طرح این سئوال که چرا در این زمان دلها متحول می شود و همه به سوی اربعین معطوف می شوند؟، اظهار کرد: تردیدی نیست، پروردگار متعال دلها را متحول و همه را متوجه اربعین کرده است به همین دلیل امروز شاهد حضور خیل عظیم زائران جهان اسلام در این آیین معنوی هستیم.

درادامه این یادواره حاج مهدی رسولی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی و نوحه خوانی پرداخت و در پایان  از نماهنگ «فرمانده السلام» با صدای حامد زمانی رونمایی شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: گردهمایی-مدافعان حرم-شورای جوانان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات