ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم در کربلا


یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در کربلای معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام، عصر جمعه(28 آبان ماه) به همت شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در حسینیه قمی ها در کربلای معلا برگزار شد.

در آغاز این همایش حجت الاسلام شیخ مازن از فرماندهان حشدالشعبی عراق به سخنرانی پرداخت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: امروز رزمندگان عراقی در مرزهای این کشور علیه داعش و تکفیرها می جنگند ما بتوانیم راحت به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

وی اظهار داشت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حریم ولایت و اهل بیت از جان خود گذشتند تا امروز این حرکت عظیم اربعین حسینی در عراق شکل بگیرد و باید قدردان آن باشیم.

در ادامه این همایش مرتضی حیدری آل کثیر از شعرای ایرانی، اشعار حماسی خود را در حمایت از رزمندگان و مدافعان حرم برای زائران ایرانی قرائت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، نیز در این همایش به مقایسه مدیریت حج و مراسم معنوی اربعین پرداخت و استقبال مردم عراق و میزبانی آن ها را از زائران بی بدیل دانست و بر قدردانی از این حرکت معنوی تاکید کرد.

وی با طرح این سئوال که چرا در این زمان دلها متحول می شود و همه به سوی اربعین معطوف می شوند؟، اظهار کرد: تردیدی نیست، پروردگار متعال دلها را متحول و همه را متوجه اربعین کرده است به همین دلیل امروز شاهد حضور خیل عظیم زائران جهان اسلام در این آیین معنوی هستیم.

درادامه این یادواره حاج مهدی رسولی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی و نوحه خوانی پرداخت و در پایان  از نماهنگ «فرمانده السلام» با صدای حامد زمانی رونمایی شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: گردهمایی-مدافعان حرم-شورای جوانان-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات