ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان: حضور میلیونی زائران مدیون شهدای مدافع حرم است


سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، گفت: اگر شهدای مدافع حرم در مرزها علیه تکفیریها و داعشی ها نمی جنگیدند، امروز ما نمی توانستیم به راحتی در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنیم و به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، در نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام به مقایسه مدیریت حج و مراسم معنوی اربعین پرداخت و استقبال مردم عراق و میزبانی آن ها را از زائران بی بدیل دانست و بر قدردانی از این حرکت معنوی تاکید کرد.

وی با طرح این سئوال که چرا در این زمان دلها متحول می شود و همه به سوی اربعین می روند؟، اظهار کرد: تردیدی نیست، پروردگار متعال دلها را متحول و همه را متوجه اربعین کرده است به همین دلیل امروز شاهد حضور خیل عظیم زائران جهان اسلام در آیین معنوی اربعین هستیم.

سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، با اشاره به اینکه دشمن از قدرت یافتن مسلمانان هراس دارد، تصریح  کرد: با حضور بی وقفه رزمندگان مدافع حرم، رزمندگان حشدالشعبی و مستشاران ایرانی در مرزهای عراق و سوریه، و شکست دشمنان تکفیری، شیعه پایگاه قوی در جهان پیدا کرده است.

سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، گفت: اگر شهدای مدافع حرم در مرزها علیه تکفیریها و داعشی ها نمی جنگیدند، امروز ما نمی توانستیم به راحتی در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنیم و به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که رزمندگان مدافع حرم در مرزها حضور دارند، دشمنان هیچ حرکتی نمی توانند علیه شیعیان انجام بدهند، زیرا عزت جامعه اسلامی هر روز بیش از گذشته در حال قوت و قدرت گرفتن است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: دشمنان اسلام طبق محاسباتشان به دنبال از بین بردن کشورهای اسلامی بودند، اما خوشبختانه همه این محاسبات تنها بر روی کاغذ باقی ماند و هرگز نتوانستند کاری از پیش ببرند.

وی در تحلیلی حضور رزمندگان مدافع حرم را در حرم حضرت زینب(س) مرکزی برای تربیت سربازان حضرت ولی عصر(عج) عنوان کرد.

نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام، عصر جمعه(28 آبان ماه) با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در حسینیه قمی ها در کربلای معلا برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پناهیان-مراسم-یادواره مدافعان حرم- شورای راهبری-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات