ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان: حضور میلیونی زائران مدیون شهدای مدافع حرم است


سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، گفت: اگر شهدای مدافع حرم در مرزها علیه تکفیریها و داعشی ها نمی جنگیدند، امروز ما نمی توانستیم به راحتی در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنیم و به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، در نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام به مقایسه مدیریت حج و مراسم معنوی اربعین پرداخت و استقبال مردم عراق و میزبانی آن ها را از زائران بی بدیل دانست و بر قدردانی از این حرکت معنوی تاکید کرد.

وی با طرح این سئوال که چرا در این زمان دلها متحول می شود و همه به سوی اربعین می روند؟، اظهار کرد: تردیدی نیست، پروردگار متعال دلها را متحول و همه را متوجه اربعین کرده است به همین دلیل امروز شاهد حضور خیل عظیم زائران جهان اسلام در آیین معنوی اربعین هستیم.

سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، با اشاره به اینکه دشمن از قدرت یافتن مسلمانان هراس دارد، تصریح  کرد: با حضور بی وقفه رزمندگان مدافع حرم، رزمندگان حشدالشعبی و مستشاران ایرانی در مرزهای عراق و سوریه، و شکست دشمنان تکفیری، شیعه پایگاه قوی در جهان پیدا کرده است.

سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین، گفت: اگر شهدای مدافع حرم در مرزها علیه تکفیریها و داعشی ها نمی جنگیدند، امروز ما نمی توانستیم به راحتی در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنیم و به عزاداری و سوگواری بپردازیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که رزمندگان مدافع حرم در مرزها حضور دارند، دشمنان هیچ حرکتی نمی توانند علیه شیعیان انجام بدهند، زیرا عزت جامعه اسلامی هر روز بیش از گذشته در حال قوت و قدرت گرفتن است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: دشمنان اسلام طبق محاسباتشان به دنبال از بین بردن کشورهای اسلامی بودند، اما خوشبختانه همه این محاسبات تنها بر روی کاغذ باقی ماند و هرگز نتوانستند کاری از پیش ببرند.

وی در تحلیلی حضور رزمندگان مدافع حرم را در حرم حضرت زینب(س) مرکزی برای تربیت سربازان حضرت ولی عصر(عج) عنوان کرد.

نخستین یادواره بین المللی شهدای مدافع حرم جهان اسلام، عصر جمعه(28 آبان ماه) با حضور شخصیت های ایرانی و عراقی در حسینیه قمی ها در کربلای معلا برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پناهیان-مراسم-یادواره مدافعان حرم- شورای راهبری-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات