ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی: اربعین یک همایش بی نظیر جهانی است


جلیلی که همراه با زائران اربعین در پیاده روی اربعین شرکت کرده بود، همایش اربعین را بی نظیر توصیف کرد و گفت: برای برگزاری این همایش بزرگ مردمی، باید تدابیر بیشتری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، عصر امروز(جمعه 28 آبان ماه) پس از ورود به کربلا و زیارت حرم حضرت سیدالشهدا(ع) با حجج الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درعراق و احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین دیدار و گفت وگو کرد.

وی که همراه با دیگر زائران درپیاده روی بزرگ اربعین حسینی از نجف تا کربلا کرده  بود، همایش اربعین را بی نظیر توصیف کرد و گفت: برای برگزاری این همایش بزرگ مردمی، باید تدابیر بیشتری صورت بگیرد.

جلیلی بر استفاده بهتر و بیشتر از بستر اربعین تاکید کرد و اظهارداشت: اربعین باید از نگاه جامعه شناسی، فرهنگی و بین المللی موردبحث و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم پرداختن پر رنگ به جلوه های همایش اربعین در رسانه ها افزود: متاسفانه رسانه ها گاهی به یک اتفاق بی اهمیت به حدی می پردازند و بزرگ نمایی می کنند که همه تصمیمات و برنامه ها تحت تاثیر آن خبر قرار می گیرد؛ اما امروز رسانه های جهان این حرکت عظیم را نادیده گرفته اند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی از تلاش ها و فعالیت های کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین تقدیر کرد و این حرکت را بسیار ارزشی دانست.

وی همچنین یادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، گفت: روزی رزمندگان آرزوی زیارت حضرت سیدالشهدا را داشتند و از آن به عنوان یک رویا یاد می کردند؛ اما این رویا امروز به واقعیت پیوست.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: جلیلی-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات