ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


محقق افریقای جنوبی: از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین معرفی افکار تشیع استفاده شود


محمد عبدالرحمن ازمحققان افریقای جنوبی در همایش بین المللی اربعین حسینی، خواستار استفاده از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، محمد عبدالرحمن، محقق افریقای جنوبی، در همايش بین المللی اربعین حسینی درکربلا که ازسوی کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، نسبت به افزایش حضور تکفیری ها در جوامع اسلامی به خصوص در افریقای جنوبی هشدار داد و گفت: اربعین یکی از بهترین فرصت ها و عظیم ترین ظرفیت های حاضر برای تحقق اتحاد و ایجاد رابطه روحانی و عاطفی میان مسلمین جهان و رهایی از اسلام دروغین تکفیری ها است.

وی به انتشار سند افکار و سبک زندگی مسلمانان حاوی افکار و عقاید اهل سنت که در آن نگاهی حداقلی بر افکار شیعه شده است، در سال2009 میلادی اشاره کرد وتلاش برای به فراموشی سپرده شدن نام شیعه را از اهداف مهم انتشار این سند دانست.

محمد عبدالرحمن افزود: کمپین هایی علیه شیعه و برای کافر نشان دادن شیعه، تشکیل شده است و نیازمند طراحی راهکاری در جنوب افریقا برای مبارزه با این موضوع هستیم.

وی در بیان راه حل مبارزه با این سند، اظهار داشت: در آموزش های نهادی بر معرفی تفکرشیعی اقدام شود و از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب، استفاد گردد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمد عبدالرحمن-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی- محقق آفریقایی-بین الملل

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات