ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


محقق افریقای جنوبی: از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین معرفی افکار تشیع استفاده شود


محمد عبدالرحمن ازمحققان افریقای جنوبی در همایش بین المللی اربعین حسینی، خواستار استفاده از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، محمد عبدالرحمن، محقق افریقای جنوبی، در همايش بین المللی اربعین حسینی درکربلا که ازسوی کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، نسبت به افزایش حضور تکفیری ها در جوامع اسلامی به خصوص در افریقای جنوبی هشدار داد و گفت: اربعین یکی از بهترین فرصت ها و عظیم ترین ظرفیت های حاضر برای تحقق اتحاد و ایجاد رابطه روحانی و عاطفی میان مسلمین جهان و رهایی از اسلام دروغین تکفیری ها است.

وی به انتشار سند افکار و سبک زندگی مسلمانان حاوی افکار و عقاید اهل سنت که در آن نگاهی حداقلی بر افکار شیعه شده است، در سال2009 میلادی اشاره کرد وتلاش برای به فراموشی سپرده شدن نام شیعه را از اهداف مهم انتشار این سند دانست.

محمد عبدالرحمن افزود: کمپین هایی علیه شیعه و برای کافر نشان دادن شیعه، تشکیل شده است و نیازمند طراحی راهکاری در جنوب افریقا برای مبارزه با این موضوع هستیم.

وی در بیان راه حل مبارزه با این سند، اظهار داشت: در آموزش های نهادی بر معرفی تفکرشیعی اقدام شود و از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب، استفاد گردد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمد عبدالرحمن-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی- محقق آفریقایی-بین الملل

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات