ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


محقق افریقای جنوبی: از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین معرفی افکار تشیع استفاده شود


محمد عبدالرحمن ازمحققان افریقای جنوبی در همایش بین المللی اربعین حسینی، خواستار استفاده از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، محمد عبدالرحمن، محقق افریقای جنوبی، در همايش بین المللی اربعین حسینی درکربلا که ازسوی کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، نسبت به افزایش حضور تکفیری ها در جوامع اسلامی به خصوص در افریقای جنوبی هشدار داد و گفت: اربعین یکی از بهترین فرصت ها و عظیم ترین ظرفیت های حاضر برای تحقق اتحاد و ایجاد رابطه روحانی و عاطفی میان مسلمین جهان و رهایی از اسلام دروغین تکفیری ها است.

وی به انتشار سند افکار و سبک زندگی مسلمانان حاوی افکار و عقاید اهل سنت که در آن نگاهی حداقلی بر افکار شیعه شده است، در سال2009 میلادی اشاره کرد وتلاش برای به فراموشی سپرده شدن نام شیعه را از اهداف مهم انتشار این سند دانست.

محمد عبدالرحمن افزود: کمپین هایی علیه شیعه و برای کافر نشان دادن شیعه، تشکیل شده است و نیازمند طراحی راهکاری در جنوب افریقا برای مبارزه با این موضوع هستیم.

وی در بیان راه حل مبارزه با این سند، اظهار داشت: در آموزش های نهادی بر معرفی تفکرشیعی اقدام شود و از ظرفیت اربعین در ایجاد دکترین کیفی در تبیین عدم کوته بینی و عدم مخالفت تفکر شیعی با اسلام ناب، استفاد گردد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمد عبدالرحمن-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی- محقق آفریقایی-بین الملل

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات