ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد دانشگاه کربلا: اربعین حسینی عامل وحدت و موجب هراس دشمنان اسلام است


خانم دکتر بشری حنون محسن در همایش بین المللی اربعین حسینی ، گفت: گذشت زمان تاثیری در فراموشی واقعه عاشورا ندارد و هر سال با رسیدن این ایام و تحقق راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، گویی عاشورا به تازگی رخ داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، خانم دکتر بشری حنون محسن، استاد زبان ادبیات عرب دانشگاه کربلا، امروز(28آبان ماه) در همايش بین المللی اربعین حسینی که ازسوی کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین درکربلای معلی برگزار شد به سخنرانی پرداخت و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین توطئه دشمن در به فراموشی سپردن عاشورا را نقش بر آب کرد.

دکتری بشری، صحبت از امام حسین(ع) در قالب گفتار، نوشتار، همایش و سمیناررا برای شناخت شخصیت آن حضرت کافی ندانست و گفت: بسیاری از اهداف به مرور زمان از بین می رود اما اهداف امام حسین(ع) از قیام با گذشت زمان گسترده تر و پرشورتر می شود.

وی افزود: گذشت زمان تاثیری در فراموشی واقعه عاشورا ندارد و هر سال با رسیدن این ایام و تحقق راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، گویی عاشورا به تازگی رخ داده است.

استاد دانشگاه کربلا تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین موجب ترس و وحشت دشمنان است و از هر کاری برای فراموشی عاشورا و کم رونق شدن حضور پروشور مردم در راهپیمایی اربعین دریغ نمی کنند.

بشری، اربعین حسینی را عامل وحدت و ارتباط بین مسلمین و غیر مسلمین دانست و گفت: راهپیمایی اربعین درمتخلق شدن به اخلاق عاشورایی بسیار موثر بوده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: بشری حنون محسن-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات