ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد دانشگاه کربلا: اربعین حسینی عامل وحدت و موجب هراس دشمنان اسلام است


خانم دکتر بشری حنون محسن در همایش بین المللی اربعین حسینی ، گفت: گذشت زمان تاثیری در فراموشی واقعه عاشورا ندارد و هر سال با رسیدن این ایام و تحقق راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، گویی عاشورا به تازگی رخ داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، خانم دکتر بشری حنون محسن، استاد زبان ادبیات عرب دانشگاه کربلا، امروز(28آبان ماه) در همايش بین المللی اربعین حسینی که ازسوی کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین درکربلای معلی برگزار شد به سخنرانی پرداخت و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین توطئه دشمن در به فراموشی سپردن عاشورا را نقش بر آب کرد.

دکتری بشری، صحبت از امام حسین(ع) در قالب گفتار، نوشتار، همایش و سمیناررا برای شناخت شخصیت آن حضرت کافی ندانست و گفت: بسیاری از اهداف به مرور زمان از بین می رود اما اهداف امام حسین(ع) از قیام با گذشت زمان گسترده تر و پرشورتر می شود.

وی افزود: گذشت زمان تاثیری در فراموشی واقعه عاشورا ندارد و هر سال با رسیدن این ایام و تحقق راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، گویی عاشورا به تازگی رخ داده است.

استاد دانشگاه کربلا تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین موجب ترس و وحشت دشمنان است و از هر کاری برای فراموشی عاشورا و کم رونق شدن حضور پروشور مردم در راهپیمایی اربعین دریغ نمی کنند.

بشری، اربعین حسینی را عامل وحدت و ارتباط بین مسلمین و غیر مسلمین دانست و گفت: راهپیمایی اربعین درمتخلق شدن به اخلاق عاشورایی بسیار موثر بوده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: بشری حنون محسن-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات