ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق بر استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت اربعين تأكيد كرد.


به گزارش خبرنگار الاربعین ، كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين همایش بين المللي اربعين حسيني (ع) را با حضور انديشمندان و فرهيختگاني از چند كشور جهان در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه اربعين پديده اي بي بديل در دنيا، ظرفيتي بي نظير و فرصتي طلايي براي امت اسلامي است، گفت: اربعين يك حركت ناب معنوي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي و تجلي علم ، بصيرت، وحدت، همبستگي، اقتدار و فرياد حق طلبي است.

وي اربعين را بازخواني عاشورا و تداوم رسالت حسيني و بازنمايي جامعه آرماني مهدوي خواند و اظهار داشت: عاشورا مقابله اسلام علوي و اموي و اربعين مقابله اسلام ناب محمدي با  اسلام تكفيري داعشي است.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به آثار اخلاقي، معرفتي، فردي، اجتماعي، دنيوي و اخروي زيارت امام حسين (ع)، به بيان روايتي از امام صادق (ع) در فضيلت زيارت آن حضرت پرداخت و گفت: زيارت امام حسين (ع) به منزله زيارت خدا در عرش است.

وي استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت را براي تحقق عزت و اقتدار جهان اسلام ضروري خواند و با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، از ميزباني بي نظير عاشقانه ملت عراق تشكر كرد و بر لزوم اهتمام به رهنمودهاي مرجعيت ديني در عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني و حفظ انسجام و وحدت به عنوان مهمترين و ضروري ترين مسأله جهان اسلام تأكيد كرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-الاربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات