ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق بر استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت اربعين تأكيد كرد.


به گزارش خبرنگار الاربعین ، كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين همایش بين المللي اربعين حسيني (ع) را با حضور انديشمندان و فرهيختگاني از چند كشور جهان در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه اربعين پديده اي بي بديل در دنيا، ظرفيتي بي نظير و فرصتي طلايي براي امت اسلامي است، گفت: اربعين يك حركت ناب معنوي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي و تجلي علم ، بصيرت، وحدت، همبستگي، اقتدار و فرياد حق طلبي است.

وي اربعين را بازخواني عاشورا و تداوم رسالت حسيني و بازنمايي جامعه آرماني مهدوي خواند و اظهار داشت: عاشورا مقابله اسلام علوي و اموي و اربعين مقابله اسلام ناب محمدي با  اسلام تكفيري داعشي است.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به آثار اخلاقي، معرفتي، فردي، اجتماعي، دنيوي و اخروي زيارت امام حسين (ع)، به بيان روايتي از امام صادق (ع) در فضيلت زيارت آن حضرت پرداخت و گفت: زيارت امام حسين (ع) به منزله زيارت خدا در عرش است.

وي استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت را براي تحقق عزت و اقتدار جهان اسلام ضروري خواند و با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، از ميزباني بي نظير عاشقانه ملت عراق تشكر كرد و بر لزوم اهتمام به رهنمودهاي مرجعيت ديني در عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني و حفظ انسجام و وحدت به عنوان مهمترين و ضروري ترين مسأله جهان اسلام تأكيد كرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-الاربعین

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات