ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق بر استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت اربعين تأكيد كرد.


به گزارش خبرنگار الاربعین ، كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين همایش بين المللي اربعين حسيني (ع) را با حضور انديشمندان و فرهيختگاني از چند كشور جهان در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه اربعين پديده اي بي بديل در دنيا، ظرفيتي بي نظير و فرصتي طلايي براي امت اسلامي است، گفت: اربعين يك حركت ناب معنوي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي و تجلي علم ، بصيرت، وحدت، همبستگي، اقتدار و فرياد حق طلبي است.

وي اربعين را بازخواني عاشورا و تداوم رسالت حسيني و بازنمايي جامعه آرماني مهدوي خواند و اظهار داشت: عاشورا مقابله اسلام علوي و اموي و اربعين مقابله اسلام ناب محمدي با  اسلام تكفيري داعشي است.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به آثار اخلاقي، معرفتي، فردي، اجتماعي، دنيوي و اخروي زيارت امام حسين (ع)، به بيان روايتي از امام صادق (ع) در فضيلت زيارت آن حضرت پرداخت و گفت: زيارت امام حسين (ع) به منزله زيارت خدا در عرش است.

وي استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت را براي تحقق عزت و اقتدار جهان اسلام ضروري خواند و با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، از ميزباني بي نظير عاشقانه ملت عراق تشكر كرد و بر لزوم اهتمام به رهنمودهاي مرجعيت ديني در عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني و حفظ انسجام و وحدت به عنوان مهمترين و ضروري ترين مسأله جهان اسلام تأكيد كرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-الاربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات