ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با حضور اندیشمندان كشورهاي مختلف؛ همايش بین المللی اربعين حسینی در كربلاي معلا آغاز به کار کرد


همايش بین المللی اربعین حسینی با حضور اندیشمندان و فرهیختگان کشورهای مختلف در کربلای معلا آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامي الاربعین از كربلاي معلا، همايش بین المللی اربعين حسینی، صبح امروز(جمعه 28 آبان ماه) با حضور ده ها تن از اندیشمندان و فرهیختگان ایرانی و کشورهای مختلف از سوي كارگروه بين الملل كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در شهر مقدس كربلا آغاز به کار کرد.

در این همایش سه روزه ، کنگره عظیم پیاه روی اربعین حسینی و آثارآن درجامعه اسلامی از ابعاد مختلف بویژه پیامدهای بین المللی آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اربعين و پاس داشت فرهنگ عاشورايي، اربعين و همگرايي امت مسلمان، اربعين و بصيرت سياسي، اربعين و جامعه مهدوي، اربعين و اقتدار زينبي، اربعين و ارتباطات فرهنگي و رسانه اي جهان اسلام و اربعين و گفتمان مقاومت ازجمله موضوع هایی است که شرکت کنندگان درباره آن سخنرانی و یا مقاله ارائه می کنند.

در جلسه افتتاحیه این همایش حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، اربعین را به عنوان یک حرکت ناب معنوی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی توصیف کرد.

وی تصریح کرد: اربعین یک پدیده بی بدیل در دنیا و فرصتی طلایی برای تقویت وحدت میان امت اسلامی است.

این همایش با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ادامه یافت.

وی ضمن ارائه  آماری از تعداد دانشجویان عراقی در حال تحصیل در دانشگاه های ایران اظهار داشت: سالانه نزدیک به 5 میلیون نفر از اتباع ایرانی و عراقی به دو کشور سفر می کنند و ما باید تلاش کنیم پیوستگی ملت های ایران و عراق که مشترکات فراوانی با هم دارند هر چه بیشتر تقویت شود.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-اباذری-همایش بین المللی-کمیته فرهنگی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات