ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نشست علمي اربعين و جامعه مهدوي از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين در كربلا برگزار شد


كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين، نشست علمي اربعين و جامعه مهدوي از سلسله نشست هاي تخصصي اربعين را با حضور استادان و پژوهشگران حوزوي و دانشگاهی در سالن جلسات دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار كرد.

حجج الاسلام نجفي روحاني مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، عليرضا پيروزمند قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامي قم، واسطی استاد حوزه و دانشگاه و غلامرضا بهروزي لك عضو هيأت علمي دانشگاه باقرالعلوم (ع) در اين نشست تخصصي به ارائه ديدگاه هاي خود درباره موضوع اربعين و جامعه جهاني پرداختند.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در سخناني با تأكيد بر توجه جدي مجامع علمي به ابعاد علمي و معرفتي و جهت دهي به بصيرت و معرفت و شعور بيشتر اربعين حسيني اظهار كرد: عشق چنانچه بعد از معرفت حاصل شود عميق تر و پايدارتر است و در احاديث نبوي به اين جنبه از عشق اهميت و تأكيد بيشتري شده است.

وي با بيان اينكه تحقق جامعه مهدوي خواسته همه انبيا و ائمه معصومين عليهم السلام بوده است و همه آنها براي تحقق انسان كامل تلاش كرده اند، گفت: عاشورا احيا كننده اسلامي است كه در غدير به صورت كامل ارايه شده بود و اربعين نيز تداوم و استمرار عاشورا است.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني جامعه مهدوي را جامعه اي دانست كه در آن خواسته هاي همه انبيا و همه معصومين عليهم السلام تحقق مي يابد.

وي افزود: عاشورا مهندسي خداوند متعال براي اسلام علوي است كه نجات بخش بشريت است. قرآن نقشه راه و زندگي ساز است و در جامعه مهدوي آنچه در قرآن بيان شده تحقق مي يابد و هر آنچه امام حسين (ع) در عاشورا به دنبال آن بود عملي مي گردد و محقق مي شود. تمام صفات كمال به بار مي نشيند و ظهور مي يابد.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به راه پيمايي عظيم اربعين حسيني ابراز كرد: مردم در اربعين كارهايي انجام مي دهند كه فوق العاده عالي و در حد بالاي معرفت و انسانيت است.

وي با بيان اينكه در اربعين شاهد اوج گذشت، ايثار، فداكاري، عشق، زيارت، ارتباطات مردمي، انسجام، هماهنگي، آمادگي، صف آرايي و وحدت هستيم كه در دنيا از نظر كميت و كيفيت بي نظير است، تصريح كرد: راه پيمايي اربعين بهترين مقدمه و حركت براي ظهور است .


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-نشست علمی و تخصصی-اربعین و جامعه مهدوی-اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات