ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زهرا صادقی استاد حوزه و دانشگاه:هدف از تبلیغ، جهت دهی به عشق مردم نسبت به امام حسین(ع) است


استاد حوزه و دانشگاه که در موکب های مسیر پیاده روی اربعین، به امر تبلیغ می پردازد، گفت: جهت دهی به عشق و اشتیاق مردم به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از اهداف حضور مبلغان در میان بانون زائر است.

زهرا صادقی استاد حوزه و دانشگاه و مبلغه شورای راهبری فعالیت بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگار الاربعین با اشاره به اینکه  فضیلت و جایگاه زیارت اربعین ریشه در روایات دارد، اظهار داشت: زیارت امام حسین(ع) در اربعین به سفارش اهل بیت(ع) آغاز شده است، برهمین اساس مردم نیز به تاسی از ائمه معصومین(ع) پای دراین راه ارزشمند می گذارند.

وی افزود: با توجه به اینکه امروزبیداری اسلامی عامل حرکت های انقلابی در منطقه است، راهپیمایی اربعین ظهور و بروز گسترده تری پیدا کرده و می تواند یکی از نشانه های ظهور باشد.

صادقی خدمت به امام حسین(ع) را افتخاری بزرگ دانست وگفت: حضور درجمع زائران امام حسین(ع) از کشورهای مختلف انگیزه بالایی برای حضور در این مسیر می دهد.

وی ادامه داد: در این مسیر مردم بسیار انعطاف قلبی پیدا می کنند، در این محیط پتانسیلهایی بالایی وجود دارد که می توان در راستای ترویج دین اسلام از آن استفاده کرد، جهت دهی به عشق مردم و پررنگ تر کردن خوبی های آنها نیز هدف دیگر حضور مبلغان است.

استاد حوزه و دانشگاه تفسیر قرآن، پاسخگویی به شبهات، مسائل شرعی، اعتقادی و اخلاقی را از جمله وظایف بانوان مبلغ در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی ذکر کرد.  

صادقی خاطرنشان کرد: با اینکه زائران حسینی معرفت بالایی دارند اما سازماندهی برای حضور مبلغین در میان زائران، فرهنگ سازی شور حسینی را عمیقتر می کند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات