ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زهرا صادقی استاد حوزه و دانشگاه:هدف از تبلیغ، جهت دهی به عشق مردم نسبت به امام حسین(ع) است


استاد حوزه و دانشگاه که در موکب های مسیر پیاده روی اربعین، به امر تبلیغ می پردازد، گفت: جهت دهی به عشق و اشتیاق مردم به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از اهداف حضور مبلغان در میان بانون زائر است.

زهرا صادقی استاد حوزه و دانشگاه و مبلغه شورای راهبری فعالیت بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگار الاربعین با اشاره به اینکه  فضیلت و جایگاه زیارت اربعین ریشه در روایات دارد، اظهار داشت: زیارت امام حسین(ع) در اربعین به سفارش اهل بیت(ع) آغاز شده است، برهمین اساس مردم نیز به تاسی از ائمه معصومین(ع) پای دراین راه ارزشمند می گذارند.

وی افزود: با توجه به اینکه امروزبیداری اسلامی عامل حرکت های انقلابی در منطقه است، راهپیمایی اربعین ظهور و بروز گسترده تری پیدا کرده و می تواند یکی از نشانه های ظهور باشد.

صادقی خدمت به امام حسین(ع) را افتخاری بزرگ دانست وگفت: حضور درجمع زائران امام حسین(ع) از کشورهای مختلف انگیزه بالایی برای حضور در این مسیر می دهد.

وی ادامه داد: در این مسیر مردم بسیار انعطاف قلبی پیدا می کنند، در این محیط پتانسیلهایی بالایی وجود دارد که می توان در راستای ترویج دین اسلام از آن استفاده کرد، جهت دهی به عشق مردم و پررنگ تر کردن خوبی های آنها نیز هدف دیگر حضور مبلغان است.

استاد حوزه و دانشگاه تفسیر قرآن، پاسخگویی به شبهات، مسائل شرعی، اعتقادی و اخلاقی را از جمله وظایف بانوان مبلغ در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی ذکر کرد.  

صادقی خاطرنشان کرد: با اینکه زائران حسینی معرفت بالایی دارند اما سازماندهی برای حضور مبلغین در میان زائران، فرهنگ سازی شور حسینی را عمیقتر می کند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات