ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


160 نفر درموکب اهالی قم به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند


160 نفر ازاهالی شهر مقدس قم در قالب موکب اهالی قم المقدسه درحال خدمت رسانی به زائران اربعین درکربلای معلی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه الاربعین، برپا کنندگان موکب اهالی قم المقدسه از یک ماه قبل برای آماده سازی این موکب که همه هزینه های آن از طریق کمک های مردمی تامین می شود به کربلا مشرف شده اند.

بگفته محمود پارچه باف مدیر اجرایی موکب اهالی قم المقدسه در بین افرادی که در قالب خدمتگزار مشرف شده اند پزشک، بازاری، طلبه، تاجر، کارمند و ... حضور دارند که با ارائه خدمات مختلف تلاش می کنند تسهیلات مناسبی را برای زائران حسینی فراهم آورند.

وی با بیان اینکه تمامی خدماتی که به زائران اربعین ارائه می شود برای بهره گیری از ثواب و مزد معنوی آن است به زائران توصیه کرد دقت کنند تا در استفاده از امکانات اسراف صورت نگیرد.

بر پایه این گزارش هر شب برنامه های سخنرانی و ذکر مصیبت پس از نماز مغرب و عشاء در حسینیه امام خامنه ای موکب، برقرار است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات