ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


روزنامه نینوا منتشر شد.


روزنامه نینوا، با محوریت خلاقانه تاریخ عاشورا به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین منتشرشد.

روزنامه نینوا در راستای ترویج فرهنگ عاشورا و روایت تاریخ پرحماسه آن در قالبی بدیع به تعداد  شش هزارنسخه چاپ و در بین زائرانی که درحال خروج از کشور برای شرکت درپیاده روی اربعین بودن، توزیع شد.

دراین روزنامه که درقطع A3  و شمایل روزنامه های امروزی، ولی با تاریخ اربعین سال 61 هجری قمری به چاپ رسیده است، مطالب متنوعی از قبیل خبر، تحلیل و مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، گزارش روز و ... گنجانده شده  و با استفاده از عبارات و تصاویری از واقعه عاشورا تلاش شده است  مخاطبین به شکلی نمادین در فضای سال 61 هجری قمری قرار گیرند.

در صفحه نخست این روزنامه جمله " روزنامه بیستم صفرسال شصت و یک هجری قمری " در بالای عبارت نینوی نظر بیننده را به خود جلب می کند و در زیر آن نوشته شده است: از آسمان کربلا خون بارید.

بیانات امام حسین خطاب به لشکریان کوفه، عمرسعد دنیا و آخرت خود را فنا کرد، شبیه خاتم، پیر وفا و مردی که از قافله امام جا ماند عنوان برخی مطالبی است که دراین روزنامه به چشم می خورد.

برپایه این گزارش درمطلبی با عنوان سخن سردبیر که در صفحه نخست روزنامه نینوا به چاپ رسیده، آمده است: دراین جریده برای فهم بهتر ماجرا و انتقال آن ، کمی درتاریخ محدودیت زمان را برداشته ایم و از مناظر متفاوت به عاشورا نگاه نمودیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات