ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


روزنامه نینوا منتشر شد.


روزنامه نینوا، با محوریت خلاقانه تاریخ عاشورا به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین منتشرشد.

روزنامه نینوا در راستای ترویج فرهنگ عاشورا و روایت تاریخ پرحماسه آن در قالبی بدیع به تعداد  شش هزارنسخه چاپ و در بین زائرانی که درحال خروج از کشور برای شرکت درپیاده روی اربعین بودن، توزیع شد.

دراین روزنامه که درقطع A3  و شمایل روزنامه های امروزی، ولی با تاریخ اربعین سال 61 هجری قمری به چاپ رسیده است، مطالب متنوعی از قبیل خبر، تحلیل و مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، گزارش روز و ... گنجانده شده  و با استفاده از عبارات و تصاویری از واقعه عاشورا تلاش شده است  مخاطبین به شکلی نمادین در فضای سال 61 هجری قمری قرار گیرند.

در صفحه نخست این روزنامه جمله " روزنامه بیستم صفرسال شصت و یک هجری قمری " در بالای عبارت نینوی نظر بیننده را به خود جلب می کند و در زیر آن نوشته شده است: از آسمان کربلا خون بارید.

بیانات امام حسین خطاب به لشکریان کوفه، عمرسعد دنیا و آخرت خود را فنا کرد، شبیه خاتم، پیر وفا و مردی که از قافله امام جا ماند عنوان برخی مطالبی است که دراین روزنامه به چشم می خورد.

برپایه این گزارش درمطلبی با عنوان سخن سردبیر که در صفحه نخست روزنامه نینوا به چاپ رسیده، آمده است: دراین جریده برای فهم بهتر ماجرا و انتقال آن ، کمی درتاریخ محدودیت زمان را برداشته ایم و از مناظر متفاوت به عاشورا نگاه نمودیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات