ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شكوه يك حماسه؛ چون عشق حرم باشد سهل است بيابانها


پياده روي پرشور و شعور زائران اربعين حسيني (ع) در مسير نجف تا كربلا ديده ها را مبهوت و قلم ها را از وصف اين عظمت بي نظير عاجز ساخته است.

زائران امام حسين (ع) نه تنها از كشورهاي عراق و ايران بلكه از نقاط مختلف جهان براي درك زيارت اربعين با پاي پياده راهي شهر مقدس كربلا شده اند و با نزديك شدن به روز اربعين بر تعداد زائران نيز افزوده مي شود.

براساس آمار ستاد مركزي اربعين تنها از كشور ايران تا دیروز (چهارشنبه) بيش از يك ميليون و هفتصد هزار زائربراي شركت در كنگره عظيم اربعين راهي كربلا شده اند، و اين در حالي است كه هنوز هم سيل خروشان زائران ايراني براي حضور در اين پياده روي بي نظير عازم كشور عراق هستند.

افزون بر زائران ايراني ميليون ها زائر از كشور عراق و ديگر كشورهاي جهان به ويژه از منطقه خليج فارس و شرق آسيا عازم سفر زيارتي عتبات عاليات شده اند تا از اين غافله عظيم عقب نمانند و نام خود را در زيارت كنندگان اباعبدالله الحسين (ع) در روز اربعين ثبت کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-ستادمرکزی اربعین

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات