ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شكوه يك حماسه؛ چون عشق حرم باشد سهل است بيابانها


پياده روي پرشور و شعور زائران اربعين حسيني (ع) در مسير نجف تا كربلا ديده ها را مبهوت و قلم ها را از وصف اين عظمت بي نظير عاجز ساخته است.

زائران امام حسين (ع) نه تنها از كشورهاي عراق و ايران بلكه از نقاط مختلف جهان براي درك زيارت اربعين با پاي پياده راهي شهر مقدس كربلا شده اند و با نزديك شدن به روز اربعين بر تعداد زائران نيز افزوده مي شود.

براساس آمار ستاد مركزي اربعين تنها از كشور ايران تا دیروز (چهارشنبه) بيش از يك ميليون و هفتصد هزار زائربراي شركت در كنگره عظيم اربعين راهي كربلا شده اند، و اين در حالي است كه هنوز هم سيل خروشان زائران ايراني براي حضور در اين پياده روي بي نظير عازم كشور عراق هستند.

افزون بر زائران ايراني ميليون ها زائر از كشور عراق و ديگر كشورهاي جهان به ويژه از منطقه خليج فارس و شرق آسيا عازم سفر زيارتي عتبات عاليات شده اند تا از اين غافله عظيم عقب نمانند و نام خود را در زيارت كنندگان اباعبدالله الحسين (ع) در روز اربعين ثبت کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-ستادمرکزی اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات