ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس بسیج جامعه زنان کشور: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم سازی قرار داشت


رئیس بسیج جامعه زنان کشور، در نشست محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی درکربلا، تصریح کرد: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور در سلسله نشست های علمی و تخصصی اربعین حسینی با محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی، رفتارشناسی حضرت زینب (س) را موضوع سخنرانی خود قرار داد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به  محورهای ارتباطی انسان، ارتباط انسان با خود و خداوند را مهم ترین نوع آن دانست و گفت: انسان باید تکلیف خود را در ارتباط با موجودات و جهان هستی تعیین نموده و با مدیریت ارتباطات، مبدا و مقصد اصلی خود را مشخص و خود را به سرمنزل مقصود برساند.

وی تصریح کرد: امروزه درفرهنگ غرب، انسان را در زندگی بی نیاز از خداوند دانسته و تمامی امور را به تدبیر انسانی و نادیده گرفتن ارتباط با خدا، وابسته می دانند.

وی افزود: حفظ ارتباط انسان با خدا، یکی از مهم ترین اهداف حرکت و قیام امام حسین (ع) است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور، انقلاب اسلامی ایران را درتداوم عاشورا دانست و گفت: انقلاب اسلامی در امتداد واقعه عاشورا، ارتباط بین انسان و خدا را که توسط دشمنان وقت مورد تهدید بود، حفظ کرد.

سخنران تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز عامل مهم دیگری در تقویت ارتباط انسان با خدا است.

وی با اشاره بر اینکه ائمه در بستر طبیعت از انگاره های طبیعی برای تربیت و رشد و تعالی انسان ها بهره می بردند، گفت: هر انسانی در بستر طبیعت نیاز به زمینه سازی دارد و حضرت زینب(س)، در ابعاد فردی و اجتماعی زمینه سازی های لازم را ایجاد کرده بودند و در واقعه عاشورا برترین سبک زندگی را متجلی کردند.

سخنران شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س)، درمدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار دارد و شناخت و تبیین هر فرازی از زندگی حضرت زینب (س)، نیازمند نشست های متمادی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شورای راهبری فعالیت های بانوان-مینو اصلانی- سبک زندگی زینبی ه-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات