ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس بسیج جامعه زنان کشور: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم سازی قرار داشت


رئیس بسیج جامعه زنان کشور، در نشست محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی درکربلا، تصریح کرد: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور در سلسله نشست های علمی و تخصصی اربعین حسینی با محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی، رفتارشناسی حضرت زینب (س) را موضوع سخنرانی خود قرار داد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به  محورهای ارتباطی انسان، ارتباط انسان با خود و خداوند را مهم ترین نوع آن دانست و گفت: انسان باید تکلیف خود را در ارتباط با موجودات و جهان هستی تعیین نموده و با مدیریت ارتباطات، مبدا و مقصد اصلی خود را مشخص و خود را به سرمنزل مقصود برساند.

وی تصریح کرد: امروزه درفرهنگ غرب، انسان را در زندگی بی نیاز از خداوند دانسته و تمامی امور را به تدبیر انسانی و نادیده گرفتن ارتباط با خدا، وابسته می دانند.

وی افزود: حفظ ارتباط انسان با خدا، یکی از مهم ترین اهداف حرکت و قیام امام حسین (ع) است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور، انقلاب اسلامی ایران را درتداوم عاشورا دانست و گفت: انقلاب اسلامی در امتداد واقعه عاشورا، ارتباط بین انسان و خدا را که توسط دشمنان وقت مورد تهدید بود، حفظ کرد.

سخنران تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز عامل مهم دیگری در تقویت ارتباط انسان با خدا است.

وی با اشاره بر اینکه ائمه در بستر طبیعت از انگاره های طبیعی برای تربیت و رشد و تعالی انسان ها بهره می بردند، گفت: هر انسانی در بستر طبیعت نیاز به زمینه سازی دارد و حضرت زینب(س)، در ابعاد فردی و اجتماعی زمینه سازی های لازم را ایجاد کرده بودند و در واقعه عاشورا برترین سبک زندگی را متجلی کردند.

سخنران شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س)، درمدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار دارد و شناخت و تبیین هر فرازی از زندگی حضرت زینب (س)، نیازمند نشست های متمادی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شورای راهبری فعالیت های بانوان-مینو اصلانی- سبک زندگی زینبی ه-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات