ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمين میرباقری : همه حقانیت و اسرار قرآن در سینه حضرت امیر قرار دارد


سخنران كميته آموزش و فرهنگي اربعين با اشاره به ویژگی های شخصیت امام علی (ع) تصریح کرد: منشاء اسرار قرآن در سینه امیرمومنان حضرت علی (ع) است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمين میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع هزاران زائر ایرانی در نجف اشرف اظهار داشت: همه حقانیت و اصرار قرآن در سینه شخصیتی است که باریتعالی علم آن را در درونش قرار داده است.

سخنران كميته آموزشی و فرهنگي اربعين افزود: منشا این علم بی پایان در وجود نورانی امیرمومنان است به همین دلیل است که می گویند: علی مع الحق و الحق مع العلی.

نماینده مردم استان البرز درمجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه برتعلیم و فراگیری قرآن بسیار توصیه شده است، اظهار داشت: قرآن سرچشمه حیات است و همه اصرار و حقایق این کتاب آسمانی نیز در وجود مبارک حضرت علی (ع) قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه مومن برای رسیدن به درجات کمال ایمان باید مقام نورانیت حضرت امیر را بشناسد، تصریح کرد: لازم است ما این سیمای نورانی را به خوبی بشناسیم و به آن ایمان بیاوریم.

وی ادامه داد: وقتی کسی به مقام معرفت رسید و حضرت علی (ع) و مقام او را شناخت همه عالم را می بنید؛ زیرا همه عالم آیات و نشانه های پروردگار هستند.

سخنران معرفت و محبت امیرمنان را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید همیشه قدردان آن باشیم چرا که این سرمایه و نعمت غیرقابل شمارش است.

وی افزود: بهترین شیوه شکرگزاری این است که پیروحضرت امیرمومنان باشیم و اگر چنین شود از ابرار خواهیم شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: میرباقری-مراسم-کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین- اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات