ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمين میرباقری : همه حقانیت و اسرار قرآن در سینه حضرت امیر قرار دارد


سخنران كميته آموزش و فرهنگي اربعين با اشاره به ویژگی های شخصیت امام علی (ع) تصریح کرد: منشاء اسرار قرآن در سینه امیرمومنان حضرت علی (ع) است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمين میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع هزاران زائر ایرانی در نجف اشرف اظهار داشت: همه حقانیت و اصرار قرآن در سینه شخصیتی است که باریتعالی علم آن را در درونش قرار داده است.

سخنران كميته آموزشی و فرهنگي اربعين افزود: منشا این علم بی پایان در وجود نورانی امیرمومنان است به همین دلیل است که می گویند: علی مع الحق و الحق مع العلی.

نماینده مردم استان البرز درمجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه برتعلیم و فراگیری قرآن بسیار توصیه شده است، اظهار داشت: قرآن سرچشمه حیات است و همه اصرار و حقایق این کتاب آسمانی نیز در وجود مبارک حضرت علی (ع) قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه مومن برای رسیدن به درجات کمال ایمان باید مقام نورانیت حضرت امیر را بشناسد، تصریح کرد: لازم است ما این سیمای نورانی را به خوبی بشناسیم و به آن ایمان بیاوریم.

وی ادامه داد: وقتی کسی به مقام معرفت رسید و حضرت علی (ع) و مقام او را شناخت همه عالم را می بنید؛ زیرا همه عالم آیات و نشانه های پروردگار هستند.

سخنران معرفت و محبت امیرمنان را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید همیشه قدردان آن باشیم چرا که این سرمایه و نعمت غیرقابل شمارش است.

وی افزود: بهترین شیوه شکرگزاری این است که پیروحضرت امیرمومنان باشیم و اگر چنین شود از ابرار خواهیم شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: میرباقری-مراسم-کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین- اربعین

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات