ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمين میرباقری : همه حقانیت و اسرار قرآن در سینه حضرت امیر قرار دارد


سخنران كميته آموزش و فرهنگي اربعين با اشاره به ویژگی های شخصیت امام علی (ع) تصریح کرد: منشاء اسرار قرآن در سینه امیرمومنان حضرت علی (ع) است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمين میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع هزاران زائر ایرانی در نجف اشرف اظهار داشت: همه حقانیت و اصرار قرآن در سینه شخصیتی است که باریتعالی علم آن را در درونش قرار داده است.

سخنران كميته آموزشی و فرهنگي اربعين افزود: منشا این علم بی پایان در وجود نورانی امیرمومنان است به همین دلیل است که می گویند: علی مع الحق و الحق مع العلی.

نماینده مردم استان البرز درمجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه برتعلیم و فراگیری قرآن بسیار توصیه شده است، اظهار داشت: قرآن سرچشمه حیات است و همه اصرار و حقایق این کتاب آسمانی نیز در وجود مبارک حضرت علی (ع) قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه مومن برای رسیدن به درجات کمال ایمان باید مقام نورانیت حضرت امیر را بشناسد، تصریح کرد: لازم است ما این سیمای نورانی را به خوبی بشناسیم و به آن ایمان بیاوریم.

وی ادامه داد: وقتی کسی به مقام معرفت رسید و حضرت علی (ع) و مقام او را شناخت همه عالم را می بنید؛ زیرا همه عالم آیات و نشانه های پروردگار هستند.

سخنران معرفت و محبت امیرمنان را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید همیشه قدردان آن باشیم چرا که این سرمایه و نعمت غیرقابل شمارش است.

وی افزود: بهترین شیوه شکرگزاری این است که پیروحضرت امیرمومنان باشیم و اگر چنین شود از ابرار خواهیم شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: میرباقری-مراسم-کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین- اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات