ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمين میرباقری : همه حقانیت و اسرار قرآن در سینه حضرت امیر قرار دارد


سخنران كميته آموزش و فرهنگي اربعين با اشاره به ویژگی های شخصیت امام علی (ع) تصریح کرد: منشاء اسرار قرآن در سینه امیرمومنان حضرت علی (ع) است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمين میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع هزاران زائر ایرانی در نجف اشرف اظهار داشت: همه حقانیت و اصرار قرآن در سینه شخصیتی است که باریتعالی علم آن را در درونش قرار داده است.

سخنران كميته آموزشی و فرهنگي اربعين افزود: منشا این علم بی پایان در وجود نورانی امیرمومنان است به همین دلیل است که می گویند: علی مع الحق و الحق مع العلی.

نماینده مردم استان البرز درمجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه برتعلیم و فراگیری قرآن بسیار توصیه شده است، اظهار داشت: قرآن سرچشمه حیات است و همه اصرار و حقایق این کتاب آسمانی نیز در وجود مبارک حضرت علی (ع) قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه مومن برای رسیدن به درجات کمال ایمان باید مقام نورانیت حضرت امیر را بشناسد، تصریح کرد: لازم است ما این سیمای نورانی را به خوبی بشناسیم و به آن ایمان بیاوریم.

وی ادامه داد: وقتی کسی به مقام معرفت رسید و حضرت علی (ع) و مقام او را شناخت همه عالم را می بنید؛ زیرا همه عالم آیات و نشانه های پروردگار هستند.

سخنران معرفت و محبت امیرمنان را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید همیشه قدردان آن باشیم چرا که این سرمایه و نعمت غیرقابل شمارش است.

وی افزود: بهترین شیوه شکرگزاری این است که پیروحضرت امیرمومنان باشیم و اگر چنین شود از ابرار خواهیم شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: میرباقری-مراسم-کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین- اربعین

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات