ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در كربلاي معلا؛ همايش علمي اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) برگزار شد


همايش علمي اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) به همت شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در كربلاي معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، دراین همایش که جمعی از بانوان فرهیخته واندیشمند فعال در عرصه های مختلف دانشگاهی، حوزوی، فرهنگی و اجتماعی شرکت داشتند سخنرانان به تبیین سبک زندگی زینبی  ولزوم تاسی بانوان مسلمان از این سبک پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري درعراق اولین سخنران این همایش بود که به ظرفیت عظیم اربعین در بازنمایی واقعه عاشورا اشاره وبرلزوم شناساندن نمادها و شخصیت های تاثیرگذار درواقعه عاشورا و حضرت زینب (س) به عنوان پیام رسان قیام امام حسین(ع) در بازنمایی راهپیمایی عظیم اربعین تاکید کرد.

درادامه این همایش خانم اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشورموضوع سخنرانی خود را رفتارشناسی حضرت زینب (س) قرار داد و خانم جهازی عضو هیات علمی و استاد دانشگاه نیز در موضوع روابط خانوادگی عاشورایی سخن گفت.

مدیریت پویا و غیر احساسی در شرایط بحرانی ومنش و سیره حضرت زینب (س) در نمای قرآن دو موضوع دیگری بود که خانم ها زرنگار و علوی اعضای هیات علمی و استاد حوزه و دانشگاه درسخنرانی های خود به تبیین آن پرداختند.

درهمایش علمي اربعین و سبک زندگی حضرت زینب (س) همچنین لاله افتخاري مسؤول شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين اهداف برگزاري اين همايش را بیان کرد و با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) الگوی تمام معنای صبر و استقامت بود بر لزوم تاسی  بانوان مسلمان ازسبک زندگی آن حضرت تاکید کرد.

گفتنی است اين همایش در سالن اجتماعات دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري دركربلا برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شورای راهبری فعالیت های بانوان-نجفی روحانی- سبک زندگی زینبی-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات