ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اجرای نمایش بزرگ "نجم الثاقب" در نجف اشرف ادامه دارد


نمایش بزرگ "نجم الثاقب" با استقبال زائران مسیر پیاده‌روی اربعین روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار الاربعین، اجرای نمایش چند رسانه‌ای «نجم الثاقب (ستاره درخشان)» به همت مرکزهنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا) وهمکاری عتبه علویه  برای زائران مسیر پیاده‌روی اربعین در نجف اشرف ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اباذری رایزن فرهنگی کشورمان درعراق با حضور درمحل برگزاری نمایش نجم الثاقب که همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)  به روی صحنه رفته با دست اندرکاران برگزاری آن گفتگو کرد.

نمایش «نجم الثاقب» تا بیست و هشتم آبان ماه روزانه در چندین نوبت از 9 صبح تا اذان مغرب، در نجف اشرف، جنب پل ثورة‌العشرین، شارع امام علی (ع) به روی صحنه می‌رود.

این نمایش به دو زبان عربی و فارسی اجرا می شود و در بخش‌هایی از آن نیز به موضوع محور مقاومت و مسائل روز جهان اسلام پرداخته شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین- نجم الثاقب

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات