ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برنامه های کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین درنجف اعلام شد


مسئول کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: برای پوشش مناسب برنامه های متعدد این کار گروه برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  دکتر علیرضا توکلی طرقی مسئول کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین اعلام کرد برنامه های متعددی به زبان های رایج در میان زائرین کشورهای مختلف که درحماسه عظیم پیاده روی اربعین شرکت کرده اند برگزار می شود.

دکترتوکلی با بیان اینکه برای جهانی کردن پیام اربعین تلاش می شود پوشش مناسب رسانه ای از کلیه برنامه ها داشته باشیم به حضور چندین گروه مستند ساز و خبری و رسانه های دیگر کشورها دراین زمینه اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی سپس با بیان  برخی از برنامه هایی که درایام اربعین برگزار می شود، افزود: برنامه های سوگواری به زبان انگلیسی به همت موسسه مصباه الهدی لندن  در نجف اشرف به شرح ذیل برگزار می شود:

•  چهارشنبه  16 نوامبر مصادف با 26 آبان ماه ساعت 19:00 سخنرانی و عزاداری

•  پنج شنبه 17 نوامبر مصادف با 27 آبان ساعت 6:30 صبح دعای توسل  و سپس شروع پیاده روی بیش از هزار زائر انگلیسی زبان  به سمت کربلا

•  مکان: هتل رواسی واقع در شارع زین العابدین


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کارگروه بین الملل اربعین-کمیته فرهنگی اربعین-اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات