ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شیخ الحرازی عالم یمنی: تنها راه نجات یمن الگو برداری از فرهنگ اربعین است


شیخ الحرازی از علمای یمن در همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین وحدت ، همدلی و یکپارچگی بیشتر میان ملل مسلمان را از آثار کنگره اربعین دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین،  شیخ علی الحرازی درجمع شرکت کنندگان دراین همایش که امروز(چهارشنبه) با هدف بررسی ظرفیت های تمدنی اربعین و نقش اربعین در پیشبرد دیپلماسی عمومی بین ملت ها در هتل الرسل نجف الاشرف برگزار شد، افزود: امروز ما به نیابت از همه جوانان و مبارزان شیعه یمنی درمراسم اربعین حسینی حضور پیدا کرده ایم.

وی افزود: این عزیزان از زیارت محروم شده اند و امیدورایم پروردگار توفیق دهد و همه آن ها در این مراسم عظیم حضور یابند.

شیخ الحرازی با اشاره به پشتیبانی مستکبران از سعودی ها و نادیده گرفتن حملات وحشیانه  آل سعود به  مردم بی دفاع یمن گفت: جنایتکاران سعودی مردم یمن را با انواع سلاح ها مورد هدف قرار داده  و به کشتار بی رحمانه می پردازند.

وی افزود: امروز یزیدیان زمان لباس دیگری برتن کرده اند و علیه شیعیان و مسلمانان جهان و کشورهای اسلامی می جنگند، داعش هم در این جنگ ادامه دهنده جنگ یزیدیان است.

وی با اشاره به آثارهمایش بزرگ اربعین در وحدت، همدلی و یکپارچکی بیشتر میان ملت های مسلمان  اضافه کرد: کنگره اربعین باعث الفت قلب ها و تداوم  حرکت سیدالشهدا خواهد شد.

گفتنی است، دراین همایش شماری از علما و اندیشمندان جهان اسلام از کشورهای عراق، ایران، یمن، بحرین و فرانسه حضور داشتند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شیخ علی الحرازی-اربعین-همایش ظرفیتهای تمدنی-نجف

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات