ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شیخ الحرازی عالم یمنی: تنها راه نجات یمن الگو برداری از فرهنگ اربعین است


شیخ الحرازی از علمای یمن در همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین وحدت ، همدلی و یکپارچگی بیشتر میان ملل مسلمان را از آثار کنگره اربعین دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین،  شیخ علی الحرازی درجمع شرکت کنندگان دراین همایش که امروز(چهارشنبه) با هدف بررسی ظرفیت های تمدنی اربعین و نقش اربعین در پیشبرد دیپلماسی عمومی بین ملت ها در هتل الرسل نجف الاشرف برگزار شد، افزود: امروز ما به نیابت از همه جوانان و مبارزان شیعه یمنی درمراسم اربعین حسینی حضور پیدا کرده ایم.

وی افزود: این عزیزان از زیارت محروم شده اند و امیدورایم پروردگار توفیق دهد و همه آن ها در این مراسم عظیم حضور یابند.

شیخ الحرازی با اشاره به پشتیبانی مستکبران از سعودی ها و نادیده گرفتن حملات وحشیانه  آل سعود به  مردم بی دفاع یمن گفت: جنایتکاران سعودی مردم یمن را با انواع سلاح ها مورد هدف قرار داده  و به کشتار بی رحمانه می پردازند.

وی افزود: امروز یزیدیان زمان لباس دیگری برتن کرده اند و علیه شیعیان و مسلمانان جهان و کشورهای اسلامی می جنگند، داعش هم در این جنگ ادامه دهنده جنگ یزیدیان است.

وی با اشاره به آثارهمایش بزرگ اربعین در وحدت، همدلی و یکپارچکی بیشتر میان ملت های مسلمان  اضافه کرد: کنگره اربعین باعث الفت قلب ها و تداوم  حرکت سیدالشهدا خواهد شد.

گفتنی است، دراین همایش شماری از علما و اندیشمندان جهان اسلام از کشورهای عراق، ایران، یمن، بحرین و فرانسه حضور داشتند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شیخ علی الحرازی-اربعین-همایش ظرفیتهای تمدنی-نجف

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات