ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شیخ الحرازی عالم یمنی: تنها راه نجات یمن الگو برداری از فرهنگ اربعین است


شیخ الحرازی از علمای یمن در همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین وحدت ، همدلی و یکپارچگی بیشتر میان ملل مسلمان را از آثار کنگره اربعین دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین،  شیخ علی الحرازی درجمع شرکت کنندگان دراین همایش که امروز(چهارشنبه) با هدف بررسی ظرفیت های تمدنی اربعین و نقش اربعین در پیشبرد دیپلماسی عمومی بین ملت ها در هتل الرسل نجف الاشرف برگزار شد، افزود: امروز ما به نیابت از همه جوانان و مبارزان شیعه یمنی درمراسم اربعین حسینی حضور پیدا کرده ایم.

وی افزود: این عزیزان از زیارت محروم شده اند و امیدورایم پروردگار توفیق دهد و همه آن ها در این مراسم عظیم حضور یابند.

شیخ الحرازی با اشاره به پشتیبانی مستکبران از سعودی ها و نادیده گرفتن حملات وحشیانه  آل سعود به  مردم بی دفاع یمن گفت: جنایتکاران سعودی مردم یمن را با انواع سلاح ها مورد هدف قرار داده  و به کشتار بی رحمانه می پردازند.

وی افزود: امروز یزیدیان زمان لباس دیگری برتن کرده اند و علیه شیعیان و مسلمانان جهان و کشورهای اسلامی می جنگند، داعش هم در این جنگ ادامه دهنده جنگ یزیدیان است.

وی با اشاره به آثارهمایش بزرگ اربعین در وحدت، همدلی و یکپارچکی بیشتر میان ملت های مسلمان  اضافه کرد: کنگره اربعین باعث الفت قلب ها و تداوم  حرکت سیدالشهدا خواهد شد.

گفتنی است، دراین همایش شماری از علما و اندیشمندان جهان اسلام از کشورهای عراق، ایران، یمن، بحرین و فرانسه حضور داشتند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شیخ علی الحرازی-اربعین-همایش ظرفیتهای تمدنی-نجف

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات