ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین در نجف اشرف برگزار شد


دکتر صباغ اندیشمند مصری درهمایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین تصریح کرد: اربعین مسیر تکامل انسانیت و بشریت است

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، در این همایش که  صبح امروز( چهارشنبه ) در هتل الرسل نجف اشرف برگزار شد دکترسالم صباغ درسخنانی اربعین را ادامه مسیر عاشوردانست و تصریح کرد: این مسیر را همچنان باید ادامه داد تا این فرهنگ در همه جهان نهادینه شود.

این اندیشمند مصری با تاکید براینکه  مسیر اربعین مسیر تکامل انسانیت و بشریت است، افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز با الگو گیری از عاشورا و اربعین توانست به پیروزی بزرگی دست پیدا کند و سایر کشورهای اسلامی می توانند از این فرهنگ الگو بگیرند.

دکتر صباغ تصریح کرد: اگر فرهنگ حسینی و اربعین در میان ملت های مسلمان نهادینه شود؛ دیگر شاهد ظلم و بی عدالتی در کشوری اسلامی نخواهیم بود.

این دانشمند مصری افزود: امروز مردم با ایستادگی در برابر ظالمان می توانند فرهنگ ناب اسلامی را در کشورهای خود اجرا کنند.

وی گفت: تنها راه رهایی از شر داعش درس گرفتن از فرهنگ اربعین حسینی است تا برای همیشه این اجانب از بلاد اسلامی دور بمانند.

گفتنی است درهمایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین ظرفیت های تمدنی اربعین و نقش اربعین در پیشبرد دیپلماسی عمومی بین ملت ها با حضورشماری ازعلما و اندیشمندان جهان از کشورهای عراق، ایران، یمن، بحرین و فرانسه بحث و بررشی شد.

این همایش به همت دانشگاه امام صادق(ع)، مجمع بین المللی فعالان مهدوی، موسسه دراسات نهج البلاغه، کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین-اربعین-صباغ-نجف اشرف

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات