ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین در نجف اشرف برگزار شد


دکتر صباغ اندیشمند مصری درهمایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین تصریح کرد: اربعین مسیر تکامل انسانیت و بشریت است

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، در این همایش که  صبح امروز( چهارشنبه ) در هتل الرسل نجف اشرف برگزار شد دکترسالم صباغ درسخنانی اربعین را ادامه مسیر عاشوردانست و تصریح کرد: این مسیر را همچنان باید ادامه داد تا این فرهنگ در همه جهان نهادینه شود.

این اندیشمند مصری با تاکید براینکه  مسیر اربعین مسیر تکامل انسانیت و بشریت است، افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز با الگو گیری از عاشورا و اربعین توانست به پیروزی بزرگی دست پیدا کند و سایر کشورهای اسلامی می توانند از این فرهنگ الگو بگیرند.

دکتر صباغ تصریح کرد: اگر فرهنگ حسینی و اربعین در میان ملت های مسلمان نهادینه شود؛ دیگر شاهد ظلم و بی عدالتی در کشوری اسلامی نخواهیم بود.

این دانشمند مصری افزود: امروز مردم با ایستادگی در برابر ظالمان می توانند فرهنگ ناب اسلامی را در کشورهای خود اجرا کنند.

وی گفت: تنها راه رهایی از شر داعش درس گرفتن از فرهنگ اربعین حسینی است تا برای همیشه این اجانب از بلاد اسلامی دور بمانند.

گفتنی است درهمایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین ظرفیت های تمدنی اربعین و نقش اربعین در پیشبرد دیپلماسی عمومی بین ملت ها با حضورشماری ازعلما و اندیشمندان جهان از کشورهای عراق، ایران، یمن، بحرین و فرانسه بحث و بررشی شد.

این همایش به همت دانشگاه امام صادق(ع)، مجمع بین المللی فعالان مهدوی، موسسه دراسات نهج البلاغه، کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: همایش عقلانیت، مدنیت و معنویت در بستر اربعین-اربعین-صباغ-نجف اشرف

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات