ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توسط کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین صورت گرفت؛ تکریم از بیش از 50 موکب دارعراقی در نجف اشرف


حجت الاسلام علم الهدی خطاب با اهداي بسته هاي معنوي به موکب داران عراقی اظهارداشت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) افتخار بزرگی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر علم الهدی،  نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف به همراه هیئتی از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از بیش از50 موکب دارعراقی در مسیر نجف به کربلا تقدیر و از آنها تکریم کرد.

براساس این گزارش، شباب بدرالهواشیم، جوانان حضرت علی اکبر، جوانان طوعه، شبیه الحسینی، خدام الزهرا، جوانان اهل بیت، جوانان کرم الحسن و الحسین، جابر انصای، ابوخیم، امام سجاد، موکب دیوانگان حضرت رقیه(س)، مرکز فرهنگی شهید محراب، اولاد محمدبن حنفیه و حضرت فاطمه زهرا(س) از جمله موکب های عزاداری سرور و سالار شهیدان بودند که حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی از سوی ستاد فرهنگی و آموزشی اربعین، از مدیران این موکب ها تکریم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در دیدار با موکب داران عراقی، گفت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) افتخار بزرگی است که نصیب هرکسی نمی شود.

وی یک جلد کلام الله مجید را به همراه یک بسته فرهنگی به موکب داران تقدیم کرد و ادامه داد: ارزش معنوی کار شما به قدری زیاد است که هرگز فراموش نخواهد شد و این کار در دنیا و آخرت برای شما برکات فراوانی را خواهد داشت.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب اسلامی به موکب داران عراقی گفت: همان گونه که امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به رزمندگان عراقی فرموده اند، مردم ایران به ملت عراق عشق و ارادت خاصی دارند و امیدورایم این ارتباط همیشه پایدار بماند.

همچنین موکب داران عراقی ضمن تقدیر و تشکر از اجرای طرح تکریم کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اعلام کردند: ملت عراق همیشه با عشق وارادت درونی به زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا خدمت رسانی می کنند و برای آن ها زائرایرانی و عراقی فرقی ندارد و همه را زائر حسینی می دانند و با تمام وجود این خدمت را انجام می دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجف اشرف-علم الهدی-اربعین-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات