ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توسط کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین صورت گرفت؛ تکریم از بیش از 50 موکب دارعراقی در نجف اشرف


حجت الاسلام علم الهدی خطاب با اهداي بسته هاي معنوي به موکب داران عراقی اظهارداشت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) افتخار بزرگی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر علم الهدی،  نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف به همراه هیئتی از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از بیش از50 موکب دارعراقی در مسیر نجف به کربلا تقدیر و از آنها تکریم کرد.

براساس این گزارش، شباب بدرالهواشیم، جوانان حضرت علی اکبر، جوانان طوعه، شبیه الحسینی، خدام الزهرا، جوانان اهل بیت، جوانان کرم الحسن و الحسین، جابر انصای، ابوخیم، امام سجاد، موکب دیوانگان حضرت رقیه(س)، مرکز فرهنگی شهید محراب، اولاد محمدبن حنفیه و حضرت فاطمه زهرا(س) از جمله موکب های عزاداری سرور و سالار شهیدان بودند که حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی از سوی ستاد فرهنگی و آموزشی اربعین، از مدیران این موکب ها تکریم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در دیدار با موکب داران عراقی، گفت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) افتخار بزرگی است که نصیب هرکسی نمی شود.

وی یک جلد کلام الله مجید را به همراه یک بسته فرهنگی به موکب داران تقدیم کرد و ادامه داد: ارزش معنوی کار شما به قدری زیاد است که هرگز فراموش نخواهد شد و این کار در دنیا و آخرت برای شما برکات فراوانی را خواهد داشت.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب اسلامی به موکب داران عراقی گفت: همان گونه که امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به رزمندگان عراقی فرموده اند، مردم ایران به ملت عراق عشق و ارادت خاصی دارند و امیدورایم این ارتباط همیشه پایدار بماند.

همچنین موکب داران عراقی ضمن تقدیر و تشکر از اجرای طرح تکریم کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اعلام کردند: ملت عراق همیشه با عشق وارادت درونی به زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا خدمت رسانی می کنند و برای آن ها زائرایرانی و عراقی فرقی ندارد و همه را زائر حسینی می دانند و با تمام وجود این خدمت را انجام می دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجف اشرف-علم الهدی-اربعین-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات