ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توسط کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین صورت گرفت؛ تکریم از بیش از 50 موکب دارعراقی در نجف اشرف


حجت الاسلام علم الهدی خطاب با اهداي بسته هاي معنوي به موکب داران عراقی اظهارداشت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) افتخار بزرگی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر علم الهدی،  نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف به همراه هیئتی از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از بیش از50 موکب دارعراقی در مسیر نجف به کربلا تقدیر و از آنها تکریم کرد.

براساس این گزارش، شباب بدرالهواشیم، جوانان حضرت علی اکبر، جوانان طوعه، شبیه الحسینی، خدام الزهرا، جوانان اهل بیت، جوانان کرم الحسن و الحسین، جابر انصای، ابوخیم، امام سجاد، موکب دیوانگان حضرت رقیه(س)، مرکز فرهنگی شهید محراب، اولاد محمدبن حنفیه و حضرت فاطمه زهرا(س) از جمله موکب های عزاداری سرور و سالار شهیدان بودند که حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی از سوی ستاد فرهنگی و آموزشی اربعین، از مدیران این موکب ها تکریم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در دیدار با موکب داران عراقی، گفت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) افتخار بزرگی است که نصیب هرکسی نمی شود.

وی یک جلد کلام الله مجید را به همراه یک بسته فرهنگی به موکب داران تقدیم کرد و ادامه داد: ارزش معنوی کار شما به قدری زیاد است که هرگز فراموش نخواهد شد و این کار در دنیا و آخرت برای شما برکات فراوانی را خواهد داشت.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب اسلامی به موکب داران عراقی گفت: همان گونه که امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به رزمندگان عراقی فرموده اند، مردم ایران به ملت عراق عشق و ارادت خاصی دارند و امیدورایم این ارتباط همیشه پایدار بماند.

همچنین موکب داران عراقی ضمن تقدیر و تشکر از اجرای طرح تکریم کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اعلام کردند: ملت عراق همیشه با عشق وارادت درونی به زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا خدمت رسانی می کنند و برای آن ها زائرایرانی و عراقی فرقی ندارد و همه را زائر حسینی می دانند و با تمام وجود این خدمت را انجام می دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: تکریم-نجف اشرف-علم الهدی-اربعین-کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات